پرش مرگبار اولین زن جهان از آبشار نیاگارا

قبل از اینکه “فلیکس بومگارتنر” در صدد انجام این حرکت خطرناک باشند یک زن نام خود را به عنوان اولین شخصی که از آبشار نیاگارا پرید، نام خود را ثبت کرد.

0

سرویس خبر به دخت/

“آنی ادسون تیلور” اولین کسی است که در سال 1901 از آبشار نیاگارا پایین پرید و زنده ماند وی برای محافظت از جانش ابتدا داخل یک بشکه بزرگ شد و سپس این بشکه به پایین پرتاب گشت.
بعد از مرگ شوهرش در جنگهای داخلی امریکا، او با بحران اقتصادی شدیدی مواجه شد و در سن 62 سالگی تصمیم گرفت با انجام یک کار خارق العاده به شهرت رسیده و از شهرت برای رسیدن به ثروت استفاده کند. او درست در روز تولد 63 سالگی اش تصمیم خود را برای پریدن از نیاگارا عملی کرد.


بنابرگزارشات ،هزاران نفر در پایین آبشار نیاگارا شاهد این صحنه بودند و هیچ کس فکر نمی کرد این زن زنده بماند.
مدیر برنامه او برای پرش با هشدار پلیس روبرو شد که در صورت مرگ این زن از سوی پلیس کانادا و امریکا تحت تعقیب قرار خواهد گرفت، چرا که این کار بیشتر به یک خودکشی شباهت داشت. برای محافظت او یک بشکه ساخته شد که دارای طول 1.4 متر و عرض 1 متر بود و او داخل این بشکه از ارتفاع حدود 174 فوت پایین انداخته شد.


او موفق شد این کار را انجام دهد و تنها برای لحظاتی در شوک به سر برد اما هیچ صدمه دیگری ندید. وی در مصاحبه اش با نشریات اعلام کرد دیگر هیچ وقت حاضر به تکرار این کار نیست و ترجیح می دهد بمیرد ،اما این کار را نکند و تاکید کرد اجازه نمی دهد کس دیگری این کار را انجام دهد و شاهد لحظات مرگبار باشد.

منبع: ملت ایران/ انتهای متن/

درج نظر