۷۰۰ کودک در ایام اربعین در کربلا متولد شدند

مدیر کل اداره بهداشت استان کربلا گفت که در طول هشت روز اول ایام اربعین امسال٬ طی طرح ویژه بهداشتی زیارت اربعین حسینی، قریب ۷۰۰ کودک در شهر مقدس کربلا متولد شدند.

0

به گزارش به دخت به نقل از ایرنا، دکتر ‘صباح نور هادی الموسوی’ در بیانیه ای که روز یکشنبه در اختیار ایرنا قرار گرفت٬ افزوده است که در طول هشت روز گذشته از طرح ویژه بهداشتی به مناسبت زیارت اربعین حسینی٬ ۶۸۹ کودک در کربلا به دنیا آمدند.
وی اضافه کرد که بیمارستان ها و ایستگاه های درمانی در سطح کربلا و مبادی این شهر مقدس، در طول ایام مبارک اربعین حسینی بالغ بر پنج میلیون مراجعه کننده را درمان کردند و ۳۰۴ عمل جراحی در بیمارستان های کربلا انجام شد.
مدیر کل اداره بهداشت کربلا اضافه کرد که قریب ۲۹ هزار مورد نیز با خودروهای فوریت های پزشکی به دیگر مراکز درمانی انتقال داده شدند.
دکتر صباح نور هادی الموسوی اضافه کرد که درطول ایام گذشته از زیارت اربعین حسینی، مردم یک هزار و ۳۲۱ کیسه خون به مراکز خون دایر شده در سطح شهر کربلا اهدا کردند.
اداره کل بهداشت استان کربلا برای زیارت اربعین امسال یک طرح ویژه تدارک دیده بود که شامل تامین ۹۶ دستگاه خودرو فوریت های پزشکی و ایجاد ۴۴ ایستگاه درمانی و آماده سازی ۹ بیمارستان استان کربلا و ایجاد ۴۶ تیم بهداشتی برای نظارت بر نوشیدنی ها و خوراکی ها بوده است.

/انتهای متن/

مطالب مرتبط مطالب مرتبط با این نویسنده