به گزارش به دخت به نقل از فارس، تعرض به کودکان و دختران جوان یکی از مهم‌ترین معضلات اجتماعی کشور هند است که هر روز به آمار آن افزوده می‌شود و می‌توان گفت کنترل این معضل از عهده دولت خارج شده است.

گسترش پدیده تجاوز جنسی در هند باعث شده تا گردشگران کمتری به آنجا بروند؛ این موضوع همچنین به کم شدن درآمد هند از گردشگری انجامیده است.

تجاوز جنسی به کودکان، حدود 13 درصد کل تجاوزهای جنسی کشور هند در سال 2012 را تشکیل می‌دهد؛ در همین سال، 3125 مورد تجاوز جنسی به کودکان گزارش شده است و این در حالیست که بر اساس داده‌های موجود بیشترین نرخ کنونی تعرض در هند شامل گروه سنّی 18 تا 30 سال می‌شود.

بیش از 34 هزار مورد تجاوز تا پایان سال 2015 گزارش شده است که انتظار می‌رود این رقم اکنون حداقل به 38 هزار نفر رسیده باشد؛ همچنین شهرهای دهلی‌نو، بمبئی و کلکته بیشترین آمار تعرض جنسی را به خود اختصاص داده‌اند.

بر اساس آمار و ارقام موجود، سالانه حداقل 4 هزار و 337 تعرض جنسی در کشور هند رخ می‌دهد.

پلیس هند گزارش می‌دهد که تعداد قربانیان تعرض بسیار بیشتر از آمار منتشره است، به این دلیل که بسیاری از زنان و دختران ترجیح می‌دهند آنچه را که برایشان در بیرون از خانه رخ داده شرح ندهند.

اداره بهداشت هند نیز در پایان می‌گوید:‌ «‌بسیاری از دختران و زنانی که مورد تعرض قرار گرفته‌اند، بعد از این حادثه خانه‌نشین می‌شوند و از ترس اینکه مبادا مورد تعرض قرار بگیرند، در خانه می‌مانند و همین موضوع موجب شیوع افسردگی بین آنها شده است».

/انتهای متن/