فاطمه سلمای مرا محجوب و عالمه تربیت کن

شهید مهدی ثامنی‌راد حدود 40 روز  پیش به دست تروریست‌های داعش در جنوب غربی حلب به شهادت رسید.  خبر شهادت هجدهمین شهید مدافع حرم ورامین در حالی به خانواده‌اش داده شد که پیکر فرزندشان در اختیار تروریست‌های داعش در سوریه است.

0

متن زیر بخشی از وصیت‌نامه شهید مهدی ثامنی‌راد است خطاب به همسرش که مطابقتی زیبا دارد با حال وهوای روزهای شهادت حضرت زهرا (س):

همسر عزیزم سلام، 

می‌دانم که از بالای منبرها و مجالس روضه یک موضوعی را شنیده و درک کرده‌ای.

 یک روز یک مادری با فرزندش در کوچه‌ای سیلی خورد و یک غلاف شمشیر به پهلویش خورد و یک روزی هم عده‌ای به درب خانه کوبیدند و بعد درب خانه را آتش زدند، بعد آن همسر برای دفاع از اسلام و ولی زمان خودش و در آخر از شوهرش دفاع و مقاومت کرد و از آن مادر، دختری به نام زینب متولد شد که برای دفاع از اسلام به همراه برادرش حج را نیمه تمام گذاشت و به سوی سرزمینِ وداع خود و برادر، حرکت کرد و آن خواهر با الگو قرار دادن مادری که خطبه فدک را خواند، در کاخ یزید چنان رجزخوانی کرد که ستون‌های آن به لرزه در آمد و برای دفاع از برادر و دفاع از اسلام سر بریده برادر و شهید شدن سقای دشت کربلا و فرزندان و برادر زاده‌های خود را دید و به خاطر این فداکاری‌هایی که برای اسلام انجام داد، امروز یک عده جوان معتقد و مقید که به اذن ولی زمان خود آماده‌اند تا این گنبد و بارگاه و مضجع شریف آن خانم محترم و سه‌ساله حضرت اباعبدالله از دست یزیدیان زمان (کفار) نجات دهند.

شهید مهدی ثامنی‌راد

 

همسرم، می‌خواهم الگوی رفتاری این مادر و دختر را در زندگی اصل و سرلوحه کارهای خود قرار دهی. خواهش می‌کنم برای انجام هر کاری دفاع از اسلام و ارزش‌های دینی و مذهبی و اسلامی را مد نظر قرار بدهی.

 فاطمه سلمای عزیز مرا ببوس و بگو که پدر برای تو جان می‌داد و وجود این نعمت الهی در زندگی ما یک تغییر و برکت اساسی را حاصل کرد. محجوب و عالمه تربیتش کن. می‌خواهم که یک فرد مؤثر برای اسلام و نشر ارزش‌های اسلامی باشد.

مراسم دعای ندبه مسجد را جزو افرادی که بانی می‌شوند باش.

به هیچ‌وجه از شهادت من ناراحت نباش و لباس سیاه هیچ‌کس به تن نکند، چنان با قدرت باش که مشت محکمی بر تمام کفر باشد.

اگر شرایطی مهیا شد حتماً بگو هماهنگ کنند فاطمه سلمای بابا را دست‌بوس حضرت آقا ببرند.

 فاطمه سلما تا به حال سر مزار شهدا و بابا نرفته است؛ او را حتما ببر.

اگر روزی جنازه من را آوردند حتماً بگذار فاطمه بابا یک بوسه برروی من بزند.

 

شهید مهدی ثامنی‌راد1

منبع: رجانیوز/انتهای متن/