روایت سه ماه اسارت در بند داعش از زبان دختر ایزدی

0

به گزارش به دخت به نقل از باشگاه خبرنگاران، جنان یک زن ایزدی ۱۸ساله است که ۹۰ روز در عراق در اسارت گروهک تروریستی داعش به سر می برد و تحت شکنجه و زور در بازارهای مناطق مختلف به عنوان یک برده جنسی خرید و فروش می‌شد و بالاخره موفق شد از دست این تروریست ها بگریزد و همراه همسرش خود را به پاریس برساند.


این زن ایزدی می‌گوید توسط یک عراقی با قیمتی پایین خریداری شده و در تمام سه ماه هم با ترس و اهانت زندگی کرده است. در روایتی که وی از این سه ماه اسارت داشته است، اعضای داعش برای سوءاستفاده از زنان با یکدیگر رقابت می‌کنند و هر زن ایزدی که از خواسته اعضای این گروه سرپیچی می‌کرد با تجهیزات الکتریکی مورد ضرب و شتم قرار گرفته و مجبور می‌شد ساعت‌ها زیر آفتاب داغ بایستد و از آب‌های آلوده بنوشد.

این دختر ۱۸ساله می‌افزاید: در سالن فروش زنان ایزدی مردانی عراقی، سوری و دیگر اعضای داعش از کشورهای مختلف رفت و آمد می‌کردند.
به گفته‌ی وی، هر زن ایزدی حداقل به قیمت ۱۵۰ دلار فروخته می‌شد که خریدار می‌توانست معادل دینار عراقی آن را هم بپردازد و اگر پول نقدی نداشت می‌توانست او را با سلاح نیز مبادله نماید.
ویان دخیل، نماینده ایزدی‌ها در پارلمان عراق، پیشتر گفته بود که گروهک تروریستی داعش حدود ۲۵ هزار دختر ایزدی را ربوده‌ است و برخی از آنها هنوز در عراق هستند و برخی دیگر به سوریه فرستاده شده‌اند.
گروهک تروریستی داعش پیشتر در نشریه رسمی خود “دابـِق” اعلام کرده بود که زنان ایزدی به اسارت گرفته شده در شمال عراق را بر طبق شریعت اسلام به عنوان برده مبادله می‌کند.

/انتهای متن/

مطالب مرتبط مطالب مرتبط با این نویسنده