جمعه ۳۰ مهر ۱۳۹۵

۳۰۰۰ زن باردار کلمبیایی مبتلا به زیکا

«خوان مانوئل سانتوس» رئیس جمهوری کلمبیا امروز شنبه فاش کرد سه هزار و ۱۷۷ زن باردار مبتلا به بیماری زیکا هستند.

به گزارش به دخت به نقل از ایرنا، رئیس جمهوری کلمبیا توضیح داد که نخستین مورد این بیماری در ماه اکتبر در شهر «تورباکو» واقع در استان «بولیوار» در غرب کشور مشاهده شد.
وی ادامه داد :این اپیدمی در آنجا شروع به گسترش کرد و امروز ۲۵ هزار و ۵۴۵ مورد در کشور داریم که از این تعداد ، سه هزار و ۱۷۷ نفر زنان باردار هستند.
هنگامی که زن بارداری به این بیماری مبتلا می شود، این ویروس باعث میکروسفالی در جنین شده و مانع از رشد مناسب مغزی جنین می شود.
میکروسفالی یک ناهنجاری نادر است که در اثر ابتلا به آن، نوزاد با جمجمه کوچکتر از اندازه طبیعی متولد می شود که ۹۰ درصد از موارد منجر به عقب ماندگی ذهنی، اختلال بینایی یا شنوایی می شود.
هنوز برای این بیماری که با نشانه هایی همچون تب، درد مفاصل، خارش و تحریکات پوستی ظاهر می شود، واکسنی جود ندارد. این بیماری از طریق نیش یک پشه به نام «آئدس آجیپتی»، منتقل می شود.
سانتوس از سوی دیگر تاکید کرد که در حال حاضر هیچ موردی از میکروسفالی مرتبط با زیکا در این کشور گزارش نشده است.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد
nmd runnner nmd runnner black nmd runnner white nmd runnner grey nmd runnner gs ultra boost ultra boost black ultra boost white ultra boost grey ultra boost gs ultra boost uncaged ultra boost uncaged black ultra boost uncaged white ultra boost uncaged grey ultra boost uncaged gs yeezy boost 350 yeezy boost 350 black yeezy boost 350 white yeezy boost 350 grey yeezy boost 350 gs yeezy boost 350 v2 yeezy boost 350 v2 black yeezy boost 350 v2 white yeezy boost 350 v2 grey yeezy boost 350 v2 gs yeezy boost 750 yeezy boost 750 black yeezy boost 750 white yeezy boost 750 grey yeezy boost 750 gs