۳۰ درصد ورزشکاران کاراته در کشور زن هستند

0

به گزارش به دخت به نقل از ایرنا، نایب رییس فدراسیون کاراته جمهوری اسلامی ایران گفت: هم اینک بانوان ۳۰ درصد ورزشکاران رشته کاراته را در سطح کشور تشکیل می دهند.
احمد شقاقی افزود: هم اکنون بیش از یک میلیون نفر در سطح کشور در ورزش کاراته فعالیت دارند.
وی کسب مدال طلای کاراته توسط ‘حمیده عباسعلی’ در مسابقات آسیایی را افتخاری برای کشور دانست که این بانوی ایرانی با حجاب اسلامی برای کشورمان به ارمغان آورد.
نایب رییس فدراسیون در ادامه گفت: کاراته بعد از فوتبال پرجمعیت ترین فدراسیون در سطح کشور است لذا باید از سوی وزارت ورزش و جوانان نگاه ویژه ای به کاراته صورت گیرد.
وی افزود: ایران در ورزش کاراته قدرتمند است و توان ارزاندام در سطح جهانی با کسب مقامات برتر را دارد.
شقاقی ادامه داد: فدراسیون کاراته از جمله فدارسیونهایی است که علاوه بر هیاتهای کاراته استانی در سطح کشور، سبکهای مختلف کاراته شامل ۶۰ سبک را زیر پوشش و نظارت دارد.
وی همچنین ورزس کاراته را مواجه با مشکلات مختلف مالی ذکر و بیان کرد: این در حالی است که بدهی کاراته کشور در سالهای اخیر از سه میلیارد ریال به صفر کاهش یافته است.
نایب رییس فدراسیون کاراته گفت: فدراسیون تا اندازه ای که توان دارد به هیاتها برای رفع مشکلاتشان کمک می کند و تمام تلاش بر این است که از حامیان مالی مختلف در این زمینه بهره گیری شود.
وی افزود: اخیرا با دست خالی تیم ملی کاراته را به مسابقات جهانی اعزام کردیم.
شقاقی با این حال مهمترین چالش کاراته در کشور را مساله ثبات مدیریتی ذکر و بدون توضیح بیشتر بیان کرد: برخی افراد که مسائل شخصی شان به ثمر نمی رسد با درست کردن حاشیه برای فدراسیون مشکل ایجاد می کنند.
وی همچنین با اشاره به لزوم ارتقا جایگاه سبکهای آزاد در کاراته گفت: طبق سیاستهای فدراسیون مسابقاتی تحت عنوان سبکهای آزاد در سال انجام می شود و تیم ملی متشکل از همه سبکها تشکیل و به مسابقات مهم جهانی اعزام می شوند.
شقاقی افزود: امروز ساماندهی سبکهای آزاد کاراته که نیروهای زیادی در آن فعالیت می کنند نیازمند گذشت زمان است و امروز دنیا به این فکر افتاده است که سبک های آزاد نیز زیر پوشش فدراسیون کاراته قرار گیرند و این اتفاق درآینده نزدیک رخ خواهد داد.
وی راه اندازی خانه کاراته را یکی از راهکارهای کمک به سبکهای آزاد عنوان و بیان کرد: بدین طریق حداقل سالی یکبار سالن در اختیار آنها برای اجرای مسابقات قرار داده می شود.

/انتهای متن/

مطالب مرتبط مطالب مرتبط با این نویسنده