افزایش آمار طلاق در بیماران دیالیزی

ممکن است زن بیمار دیالیزی بعد از 6 تا یک سال بعد از دیالیز به پیوند و بعد هم به زندگی طبیعی خود برگردد و از لطف مادر و همسر بودن برخوردار شود.

0

سرویس خبر به دخت/

زنان دیالیزی در دوران “دیالیز” مورد بی لطفی و بی مهری مردان خود قرار می گیرند و متحمل رنج طلاق می شوند.

 داریوش آرمان عضو هیئت مدیره انجمن حمایت از بیماران کلیوی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران بیان کرد: متاسفانه بیماران مبتلا به نارسایی های حاد کلیه و دیالیز به جزء تحمل درد و رنج و هزینه و درمان از موضوع طلاق رنج می برند.
وی خاطر نشان کرد: یکی از مشکلات اصلی زنان دیالیزی بی مهری برخی از همسران نسبت به آنهاست که بلافاصله بعد از دیالیزی شدن بیماران اقدام به طلاق می کنند.
آرمان با اشاره به اینکه مردان از ماده صعب العلاج بودن همسر برای طلاق استفاده می کنند تصریح کرد:مردان به راحتی از زنانی که دچار وضعیت حاد دیالیز شدن درخواست طلاق می کنند و درخواست ما از قوه قضایی این است که راحتی و ساده با این قضیه برخورد نکنند.
آرمان افزود: ممکن است زن بیمار دیالیزی بعد از 6 تا یک سال بعد از دیالیز به پیوند و بعد هم به زندگی طبیعی خود برگردد و از لطف مادر و همسر بودن برخوردار شود.
وی اظهار کرد: کم لطفی و بی مهری مردان است که اقدام به طلاق یک طرفه می کنند با این وجود ممکن است بیماری سراغ خودشان هم بیاید مردانی هم هستند که تا پای جان پای زندگی مشترک و مدارا با زنان دیالیزی خود مانده اند و حتی کیسه خود را به آنها اهدا کرده اند.
وی با اشاره به تعداد زنان درخواست کننده نسبت به مردان خیلی کمتر است، گفت: آسیب های طلاق روحی و روانی افسردگی و تحمل رنج بعد از طلاق بیشتر از تحمل درد دیالیز است.
/انتهای متن/