لزوم پرهیز از خودباختگی در مقابل غرب به بهانه حمایت از حقوق زنان

یک فعال جامعه زنان گفت: ما معتقدیم مبانی اسلامی ما از غنای کافی در همه موارد از جمله بحث حقوق زنان برخوردار است و در این راستا باید از خودباختگی در مقابل غرب و شعارهای دروغین آنها در حمایت از حقوق زنان پرهیز کنیم.

0

سرویس خبر به دخت/

مریم حسینی گفت: از آنجا که خانواده مهم‌‌ترین سلول جامعه است موضوع تقویت و تحکیم نهاد خانواده و پاسداری از قداست آن در زمره اصول و ارزش‌های مطرحی است که همواره باید مدنظر سیاستگذاران و برنامه‌ریزان این حوزه قرار گیرد.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری مسأله زن و خانواده را جزء مسائل درجه یک برای کشور دانسته‌اند.

این فعال جامعه زنان ادامه داد: امروز یکی از قطب‌های سرمایه‌گذاری دشمن برای تسلط بر جوامع اسلامی کانون خانواده است که پیوندی ناگسستنی با زن دارد لذا تمرکز دشمن بر مقوله زن یکی از مبانی هجوم سیاسی‌-تبلیغاتی به نظام سیاسی است.

حسینی اظهار داشت: ما معتقدیم حرکت در جهت احقاق حق زنان در جامعه اسلامی حتماً باید انجام گیرد ،اما این احقاق حق باید با رعایت مبانی اسلامی باشد.

وی خاطرنشان کرد: ما معتقدیم مبانی اسلامی ما از غذای کافی در همه موارد از جمله بحث حقوق زنان برخوردار است و هیچ احتیاجی به کپی کردن قوانین ناقص و یک جانبه‌نگر غربی‌ها نداریم و در این راستا باید از خودباختگی در مقابل غرب و شعارهای دروغین آن ها در حمایت از حقوق زنان پرهیز کنیم.

این فعال حقوق زنان اظهار داشت: زن را باید مکمل مرد بدانیم نه آنکه زن را به مردستیزی تشویق کنیم، مردواره شدن زن را ترویج نکنیم و آن را یک ارزش در جامعه جلوه ندهیم.

حسینی ادامه داد: ارزش و شخصیت زن را نباید لزوماً به شاغل بودن او مرتبط نسازیم و توجه به این نکته داشته باشیم که به فرموده مقام معظم رهبری در مورد اشتغال زنان اولاً کار و اشتغال در بیرون از خانه نباید باعث تحت ‌الشعاع قرار گرفتن وظیفه اصلی زن یعنی تحکیم بنیان خانواده باشد. ثانیاً مسئله محرم و نامحرم حتماً باید لحاظ شود.

وی ادامه داد: لذا انتظار ما از ریاست مرکز امور زنان که به تازگی به معاونت ارتقا یافته این است از تجارب گذشته بهره‌ گرفته و تندروی‌ها و خطاهایی که در دوره اصلاح‌طلبان صورت گرفته را تکرار نکنند و با تأملی بیشتر جایگاه زنان در شکل‌گیری ثبات و ادامه حیات خانواده سالم را درک نموده و در راستای اشاعه این فرهنگ کوشا باشد.

 /انتهای متن/