دردسرهای یک دختر ۱۵ساله برای رئیس جمهور

آخرین اقدام فرانسوا اولاند در مورد دختر نوجوان کوزوویی اخراج شده از فرانسه، موجی از انتقادها را در روز یکشنبه متوجه وی کرده و سبب کاهش محبوبیت رئیس جمهور این کشور به کمترین حد خود شد.

0

سرویس خبر به دخت/

سخنان “فرانسوا اولاند” در مورد اینکه “لئوناردا دیبرانی” می تواند به تنهایی به فرانسه بازگشته و تحصیلات خود را به پایان برساند، سبب افزایش انتقادها از رئیس جمهور فرانسه شد.

در پاسخ به این اظهارات اولاند، دیبرانی اعلام کرد که بدون خانواده خود حاضر نیست به فرانسه برگردد. “فرانسیس بایرو” از چهره های میانه رو فرانسه و رقیب اولاند در انتخابات سال ۲۰۱۲، در این رابطه گفت : می دانید ۸۰ درصد از مردم فرانسه در مورد اولاند چه فکر می کنند؟ آنها فکر می کنند که حکومت به کلی قدرت تشخیص خود را از دست داده، زیرا یک تصمیم می گیرد و درست یک دقیقه بعد تصمیمی بر خلاف آن اتخاذ می کند. صلاحیت و قدرت اولاند در این مورد کاملا تضعیف شده است.

حزب راست گرای یو ام پی نیز در انتقاد از اولاند اعلام کرد : اولاند به حدی در مورد جایگاه سوسیالیستی خود مطمئن است که نیازی به مراجعه به نظر مردم نمی بیند و این در حالی است که حتی سوسیالیست ها نیز با چنین رویکردی مخالف هستند.

در همین رابطه جدیدترین نظرسنجی انجام شده در فرانسه نیز نشان می دهد که محبوبیت اولاند به کمترین میزان خود رسیده و هم اکنون فقط ۲۳ درصد از مردم این کشور از اقدامات او حمایت می کنند.

دیبرانی دختر ۱۵ ساله ای است که در ماه جاری میلادی به همراه خانواده خود از فرانسه اخراج شد. دیبرانی دانش آموز ۱۵ ساله کوزوویی است که در اوایل ماه جاری میلادی در یک اردوی تحصیلی در فرانسه بازداشت و سپس حکم اخراج وی و خانواده اش از فرانسه و بازگردانده شدنشان به کوزوو صادر شد. این اقدام پاریس پرسش های جدی در خصوص قوانین مهاجرتی فرانسه پدید آورده است.

این امر همچنین سبب بروز اختلافاتی میان “مانوئل والس” وزیر کشور و دولت سوسیالیست فرانسه شده است.

منبع:افكارنيوز/انتهای متن/