اجرایی نشدن افزایش مرخصی زایمان توسط دولت غیر قانونی است

یک عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش مرخصی زایمان مادران مصوبه مجلس است و از طریق قانونی نمی‌توانند آن را اجرا نکنند، مگر اینکه با بهانه‌هایی آن را اجرایی نکنند، مانند بسیاری از قوانین که مصوب شده اما اجرایی نشده است.

0

سرویس خبر به دخت/

به گزارش به دخت به نقل از فارس شهلا میرگلوبیات گفت: افزایش مرخصی زایمان مادران مصوبه مجلس بوده است و دولت نمی‌تواند آن را اجرا نکند و معاون رئیس جمهور در امور بانوان بهتر است با بررسی در کشورهای اروپایی ببینند که تمام کشورها در جهت افزایش جمعیت حرکت می‌کنند و تسهیلاتی را هم برای مادران باردار و شیرده در نظر می‌گیرند تا به سمت و سویی حرکت کنند تا تعداد فرزندان خود را افزایش دهند.

وی ادامه داد: ما به خاطر محدودیت منابع مالی نمی‌توانیم تسهیلاتی را در خدمت مادران شاغل قرار دهیم و مسئله افزایش مرخصی زایمان مادران تنها کاری است که تا الان در جهت افزایش جمعیت کشور انجام داده‌اند که آن هم هنوز اجرایی نشده است.

بیات تصریح کرد: به اعتقاد من اول بر روی طرح‌های تشویقی کشورهای دیگر مطالعاتی را انجام دهند و ببینند که در کشورهای دیگر چه تسهیلاتی در اختیار زنان شاغل قرار می‌گیرد و با بهانه اینکه افزایش مرخصی زایمان مادران در دراز مدت به ضرر مادران تمام می‌شود زنان ما استثمار نشوند.

وی خاطرنشان کرد: حتی می‌توانند با یک همه پرسی اینترنتی متوجه شوند که چند درصد از خانم‌های ما موافق افزایش مرخصی زایمان هستند و نباید عده‌ای محدود از طرف جمعیت خانم‌های کشور تصمیم گیری کنند.

این عضو فراکسیون زنان اظهار داشت: متأسفانه ما زنان را به اجتماع آوردیم اما برای آن ها  برنامه‌ای نداشتیم و به مسئولان توصیه می‌شود به جای اینکه افزایش مرخصی زایمان را با بهانه‌هایی اجرایی نکنند بهتر است برای خانم‌های تحصیلکرده اشتغال زایی کنند و این یکی از کارهای مهم مرکز امور زنان و خانواده است.

بیات ادامه داد: افزایش مرخصی زایمان مادران مصوبه مجلس و مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی است و از طریق قانونی نمی‌توانند اجرایی کردن آن را زیر سؤال ببرند مگر اینکه با بهانه‌هایی آن را اجرایی نکنند مانند بسیاری از قوانین که مصوب شده اما اجرایی نشده است.