جوان‌ترین نایب رییس بانوان فوتبال کشور: اسپانسری برای تیم‌ داری نداریم!

نایب رییس بانوان هیات فوتبال استان مرکزی، گفت: با اینکه در یکی از استان‌های صنعتی هستیم اما مجبوریم که برای تیم داری از تهران اسپانسر بگیریم.

0

 سرویس خبر به دخت/

به گزارش به دخت به نقل از ايسنا مریم آزاد‌پویا درباره وضعیت فوتبال و فوتسال بانوان در این استان، اظهار کرد: ما یک تیم فوتبال در لیگ یک و یک تیم نیز در لیگ دو نوجوانان داریم که سال گذشته تیم ما در لیگ یک فوتبال قهرمان شد و قرار بود امسال لیگ برتری باشد، اما به دلیل یک اشتباه در قرارداد تیم نتوانستیم شانس حضور در لیگ برتر را داشته باشیم. این دومین سال متوالی است که به دلایلی نمی‌توانیم به لیگ برتر بیاییم، چون دو سال پیش هم تنها با تفاضل گل از لیگ برتر باز ماندیم.

وی ادامه داد: با این که استان مرکزی قطب صنعتی کشور هم محسوب می‌شود و تمام کارخانجات در اراک است، ‌اما متاسفانه ما اسپانسری برای تیم‌های بانوان خود نداریم و باید از تهران اسپانسر بگیریم. این در شرایطی است که سعی ما این است که ورزش را گسترش دهیم، اما به سختی می‌توانیم اسپانسری برای تیم‌های خود پیدا کنیم.

نایب رییس بانوان هیات فوتبال استان مرکزی، افزود: وضعیت فوتسال بانوان هم در استان به همین شکل است و اراک در لیگ سه فوتسال و لیگ دو تیم دارد که هزینه‌های این تیم‌ها هم به سختی برآورده می‌شود.

آزاد پویا درباره بحث استعدادیابی هم گفت: بیشتر استعدادیابی ما در شهرستان‌ها مانند دلیجان و ساوه است، چون ساوه‌ای‌ها به راحتی می‌توانند زمین چمن بگیرند، اما در اراک ورزشگاه ما بیرون از شهر است، حتی به ما زمین هم نمی‌دهند چون فوتبال بانوان هنوز در اراک جا نیفتاده است.

وی که متولد 1368 است، درباره حضورش به عنوان نایب رییس بانوان هیات فوتبال استان مرکزی، گفت: سه سال است که به عنوان نایب رییس بانوان فوتبال فعالیت دارم و پیش از این هم یک سال دبیر هیات بودم و از 20 سالگی وارد امور مدیریتی شدم. پیش از این پنج سال بازیکن فوتسال بودم و یک سال نیز فوتبال بازی کردم.

وی در پاسخ به این که با توجه به سن کمی که داری بحث مدیریتی برایتان سخت نبوده است گفت: روزی که چنین کاری به من پیشنهاد شد، گفتم که توانایی چنین مسئولیتی را ندارم و شاید هم نتوانم آن طور که باید برای بانوان خوب صحبت کنم، اما زمانی که این مسئولیت را پذیرفتم تمام سعی‌ام را کردم.

پویا خاطر نشان کرد: رشته تحصیل‌ام کارشناسی حقوق قضایی است و من از طریق گذراندن دور مربیگری و داوری توانستم در رشته فوتبال وارد شوم و حالا هم می‌خواهم این رشته را ادامه دهم.

وی در ادامه، خاطر نشان کرد: اداره کل تربیت بدنی استان تعامل خوبی با ما دارد و تا حد امکان از ما حمایت می‌کند و پشتیبان ما بوده است.

/انتهای متن/