زنی که دولت آمریکا را تعطیل کرد

بورول 47 ساله هرچند در شغل جدید خود تنها سابقه‌ای 6 ماهه دارد ،اما سه سال سابقه معاونت در سازمان مدیریت و بودجه را دارد. از آن زمان به بعد وی در چندین پست ارشد سابقه مدیریت داشته و در انجام کارهای خیریه نیز فعال است.

0

سرویس خبر به دخت/

تسنیم به نقل از ان‌بی‌سی نوشت: برای اولین بار طی 17 سال اخیر یک نفر به تنهایی توانست دولت آمریکا را تعطیل کند. این فرد یک نماینده کنگره نبود بلکه زنی با نام سیلویا بورول بود که مدیر جدید سازمان مدیریت و بودجه به شمار می‌رود و با ارسال یک نامه فرآیند تعطیلی پارک‌های ملی، مراکز نمایشگاهی و بخش‌های دیگری را رقم زد.

بورول 47 ساله هرچند در شغل جدید خود تنها سابقه‌ای 6 ماهه دارد اما سه سال سابقه معاونت در سازمان مدیریت و بودجه را دارد. از آن زمان به بعد وی در چندین پست ارشد سابقه مدیریت داشته و در انجام کارهای خیریه نیز فعال است.

وی طی 12 سال اخیر مشغول انجام فعالیت‌های خیریه بوده است. مدیر شعب وال‌مارت پس از انتخاب وی  از سوی اوباما برای مدیریت سازمان مدیریت و بودجه در بیانیه‌ای گفت: “سیلویا رهبری قوی هم در بخش‌های جزئی و هم در مسائل کلی بوده و همین مساله وی را قادر می‌سازد که با ایجاد ارتباط میان این دو بخش به نتایج مناسبی دست‌یابد.”

آغاز فعالیت وی به سال 1992 و پس از انتخاب کلینتون به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا مربوط می‌شود.

وی برای اولین بار در سال 1998 وارد سازمان مدیریت و بودجه شد و تا سال 2001 به عنوان معاون مدیر این سازمان مشغول کار بود. وی دومین زنی است که به سمت مدیریت این سازمان برگزیده شده است. البته انتخاب وی انتقاداتی را نیز از جانب افرادی که نگران ارتباط وی با وال‌مارت بودند به همراه داشت. به اعتقاد این افراد مشکلات وال مارت درباره رعایت حقوق کارگران می‌توانست در نحوه مدیریت وی تاثیرگذار باشد.

منبع: مشرق/ انتهای متن/