استقبال بانوان به جودو در همدان ستودنی است

رئیس هیئت جودو همدان از برگزاری مسابقات جودو بانوان انتخابی همدان برای شناسایی تیم منتخب استان و حضور در مسابقات قهرمانی کشور و اعلام نفرات برتر اوزان و رده‌های سنی مختلف خبر داد.

0

 سرویس خبر به دخت/

به گزارش به دخت به نقل از فارس ،جلال نصرپور فتراکی اظهار داشت: جای بسیار خرسندی است که یکی از ورزش‌های رزمی در بین بانوان همدانی جا باز کرده است.

وی افزود: جودو ورزشی است که علاوه بر روحیه جنگندگی همه حرکات و فنون آن بر اساس نظم و اصول خاصی است  که کمک می‌کند تا ورزشکار به راحتی به اجرای زیبای آن بپردازد.

 

رئیس هیئت جودو همدان که به تازگی با رأی اعضای مجمع این هیئت برای چهار سال دیگر انتخاب شده است، اضافه کرد: گسترش جودو و استقبال علاقه‌مندان به رشته در چند سال اخیر افزایش چشم‌گیری داشته است و این خود وظیفه ما را در ورزش بسیار سخت‌تر از قبل کرده است.

به گفته وی؛ حضور و جذب بانوان و دختران مشتاق به جودو باعث شده تا در بیشتر مناطق و شهرستان‌ها شاهد فعالیت این قشر در جودو باشیم و حضور بیش 180 جودوکار در یک مسابقه انتخابی شاهدی بر این مدعی است.

 

نصرپورفتراکی اضافه کرد: در رده سنی جوانان شاهد رقابت نزدیک و جالبی بودیم و دختران جوان جودوکار با وسواس خاصی پیگیر این رقابت‌ها بودند که در نهایت تیم همدان به مقام نخست رسید، تیم نهاوند در رده دوم قرار گرفت و ملایر سوم شد.

وی با اشاره به اینکه در رده بزرگسالان بانوان نهاوندی درخشش خوبی داشتند، افزود: در این رده سنی ورزشکاران مسابقات خوبی را انجام دادند و سطح کیفی آن نسبت به سال‌های قبل بالاتر بود و حضور ورزشکاران از استان در تیم ملی بی‌تأثیر نبود که در نهایت تیم نهاوند به عنوان قهرمانی رسید، تیم همدان دوم شد و تیم ملایر به مقام سومی قناعت کرد.

 

رئیس هیئت جودو همدان در ادامه از میزبانی همدان در مسابقات قهرمانی کشور جودو بانوان کشور خبر داد و گفت: بر اساس هماهنگی با فدراسیون جودو کشورمان مسابقات قهرمانی کشور در رده سنی جوانان و نوجوانان به همدان واگذار شده که در نیمه دوم مهرماه انجام می‌شود.

وی گفت: تیم میزبان با دو تیم در این مسابقات حضور خواهد داشت و  نفرات برتر مسابقات انتخابی استان به عنوان تیم «الف» و نفرات دوم تشکیل دهنده دوم «ب» خواهند بود.

/انتهای متن/