2 نمایشگاه با موضوع ازدواج در قم برپا می‌شود

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان قم از برپایی دو نمایشگاه با موضوع ازدواج به مناسبت هفته نکوداشت ازدواج در قم خبر داد.

0

 سرویس خبر به دخت/

به گزارش به دخت به نقل از فارس روح‌الله رمضانی اظهار کرد: از روز دوشنبه پانزدهم مهر ماه همزمان با آغاز هفته ازدواج ویژه برنامه‌های این مناسبت آغاز خواهد شد و دستگاه‌های اجرایی استان قم نیز برنامه‌ریزی گسترده‌ای برای نکوداشت این ایام فرخنده و ارائه خدمات به زوجین جوان دارند.

وی بیان داشت: بدون تردید یکی از مشکلات اصلی پیش روی جوانان موانع اقتصادی و فرهنگی پیش رو به منظور تحقق امر پسندیده ازدواج محسوب می‌شود که ضروری است دستگاه‌های اجرایی دولتی و موسسات مردمی در یک حرکت جهادی برنامه‌ریزی گسترده‌ای را برای رفع موانع پیش روی ازدواج جوانان انجام دهند تا زمینه ازدواج آگاهانه آسان به‌هنگام و پایدار جوانان آسانتر شود.

رمضانی خاطرنشان کرد: این معاونت در حال برنامه‌ریزی برای برپایی دو نمایشگاه در سطح استان قم با موضوع ازدواج است که در این نمایشگاه‌ها محصولات فرهنگی شامل کتب، سی دی و غیره با تخفیف ویژه به جوانان ارائه خواهد شد.

وی در ادامه ابراز کرد:‌ همچنین مراکز مشاوره ازدواج و خانواده نیز خدمات خود را طی این ایام با تخفیف ویژه به جوانان ارائه خواهند کرد، ضمن اینکه لیست این مراکز از طریق پایگاه اطلاع رسانی اداره کل ورزش و جوانان استان قم اعلام خواهد شد.

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان قم همچنین اظهار داشت: برگزاری مراسم تجلیل از فعالین حوزه ازدواج در قم نیز در این ایام پیش بینی شده است و جشن‌های ازدواج زوج‌های جوان نیز توسط موسسات خیریه برگزار می‌شود.

وی در بخش دیگی از سخنان خود به برگزاری ششمین جلسه کمیته ساماندهی امور جوانان استان قم اشاره کرد و عنوان داشت: این جلسه امروز با حضور مدیر کل ازدواج وزارت ورزش و جوانان و با هدف برنامه‌ریزی گسترده برای نکوداشت هفته ازدواج برگزار خواهد شد.

رمضانی عنوان داشت: به منظور اجرایی کردن مصوبات دومین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان که هفته گذشته برگزار شد این جلسه با حضور معاونین و کارشناسان دستگاه‌های اجرایی عضو ستاد ساماندهی امور جوانان امروز سه‌شنبه دوم مهر ماه در سالن جلسات اداره کل ورزش و جوانان برگزار خواهد شد.

وی هدف از تشکیل این جلسه را بررسی برنامه‌های دستگاه‌های اجرایی در زمینه گرامیداشت هفته ازدواج عنوان کرد و بیان داشت: ایام سالروز ازدواج پر برکت و مبارک حضرت علی (علیه السلام) و حضرت زهرا (سلام الله علیها) به عنوان هفته ازدواج نام‌گذاری شده است.

/انتهای متن/