اهدای دوربین به دختر شهید باغبانی

بزرگداشت یاد شهید مقاومت؛ هادی باغبانی با تقدیر از خانواده او و اهدای دوربین عکاسی به فرزند سه سال و نیمه او همراه بود و برادر شهید نیز از سکوت بی معنای رسانه ملی نسبت به وقایع سوریه و عدم پخش مستندات برادرش از تلویزیون گلایه کرد.

0

سرویس خبر به دخت/

به گزارش به دخت به نقل از مهر، گرامیداشت دومین سالگرد تدفین شهدای گمنام و یادواره هشت شهید دانشگاه صدا و سیما همراه با بزرگداشت یاد و خاطره شهید مقاومت هادی باغبانی روز دوشنبه یکم مهر در دانشگاه صدا و سیما برگزار شد.

در این مراسم کلیپ‌ها و مستندات گوناگونی برای حضار پخش شد که از آن جمله مستندی از مرکز حقیقت درباره سوریه بود.

دشواری ساختن کلیپ برای همرزم شهید

پس از آن علی فاطمی مستندساز و همرزم شهید هادی باغبانی در سخنانی اظهار کرد: وقتی داشتیم کلیپی را که دیدید، می ساختیم هنوز خانواده هادی از شهادت او خبر نداشتند. دوشنبه ساعت 14 بود که او پرید. دیدن این کلیپ برایم سخت است، همانطور که نوشتن متن و تدوین فیلم دشوار بود.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه شفاف سازی در خصوص مسائل سوریه اهمیت زیادی دارد، افزود: هیچ کدام از طیف های جامعه دید درستی درباره سوریه و اتفاقات آن ندارند و رسانه اعم از صدا و سیما و مطبوعات به وظیفه شان درست عمل نکردند و عرصه را به هیمنه رسانه ای غرب واگذار کردند.

فاطمی یادآور شد: زمانی که با هواپیما عازم سوریه بودم دلم می لرزید که به جایی می روم که دولتش مردم آزادی خواه خود را می کشد و تا لبیک یا معاویه و لبیک یا یزید را نشنیدم تصوراتم درست نشد.

تلاش برای تبدیل ایران به 9 کشور

وی اضافه کرد: دقیقا همان اتفاقی که برای عراق رخ داد و به کردستان عراق، جنوب آن که دست شیعیان است و بیابان های شمال تبدیل شد. پاکستان نیز هدف کلیدی تری برای آن ها است. آن ها همچنین می خواهند ایران را به 9 کشور تقسیم کنند و خاورمیانه بزرگ به دولت های کوچک با ارتش های ضعیف که جنگ سالار و دائما محتاج اسلحه و پول بلوک غرب یعنی ناتو هستند، تبدیل شود. همانطور که برای ناامن کردن ایران با انقلاب رنگی تلاش کردند 1500 جنگجوی القاعده را از انتاکیه ترکیه وارد سوریه کردند.

فاطمی تصریح کرد: رسانه های غرب می گویند سوریه دولتی است که به مردمش آزادی نمی دهد و رسانه های این طرف نیز می گویند دولت خوبی است که تروریست ها به آن حمله کردند. در حقیقت سوریه کمر محور مقاومت است و اگر بشکند ارتباط ایران و حزب الله قطع شده و اسرائیل احساس امنیت می کند.

با فروش نفت به یورو دلار بی اعتبار می‌شود

وی در خصوص اسرائیل گفت: آنجا تجمع نخبگان اقتصادی جهان است که سعی در تصرف منابع مالی کل دنیا را دارند. یک میلیون سرباز آمریکایی خارج از مرزهای این کشور در کنار منابع انرژی، معدنی، غذایی و مواد مخدر آماده جنگ هستند و سوریه کشوری است که می گوید نمی‌خواهد نفتش را به دلار به غرب بفروشد بلکه فروش با یورو را مدنظر دارد. صدام نیز به فروش نفت به یورو عمل کرد و مورد حمله آمریکا قرار گرفت.

 

اهدای دوربین عکاسی به صورت نمادین به دختر مستندساز شهید

در ادامه مراسم از خانواده شهید باغبانی توسط غلامرضایی و علی عسکری معاون فنی صدا و سیما تقدیر به عمل آمد و به کودک سه سال و نیمه او نیز یک جعبه اسباب بازی به همراه یک دوربین عکاسی هدیه دادند.

در پایان گروهی از دانشجویان به نواختن طبل و سنج مشغول شده و حاضران را تا مزار شهدای گمنام دفن شده در حیاط دانشگاه همراهی کردند. این مراسم با اقامه نماز ظهر به پایان رسید.

/انتهای متن/