پای ساپورت پوش های ایرانی به اکونومیست هم باز شد!

پوشش بانوان ایرانی و استفاده از ساپورت این روزها نه تنها توجه رسانه های داخلی را به خود جلب کرده بلکه انعکاس اخبار ان به ان سوی مرزهای..

0

سرویس خبر به دخت/

به گزارش به دخت به نقل از شبکه اطلاع رسانی دانا ،پوشش بانوان ایرانی و استفاده از ساپورت این روزها نه تنها توجه رسانه های داخلی را به خود جلب کرده بلکه انعکاس اخبار ان به ان سوی مرزهای ایران هم رسیده است.الشرق الوسط و فرانس 24 پیش از این گزارش هایی در خصوص این نوع پوشش منتشر کرده اند.

حالا اکونومیست در گزارشی در این خصوص می نویسد: لیبرال های ایرانی تصور می کردند با پیروزی حسن روحانی در انتخابات آزادی های اجتماعی (اشاره گزارش به نوع پوشش زنان در ایران) بیشتر می شود اما تندروها همچنان خواستار تعیین استانداردهایی برای پوشش زنان هستند و ساپورت پوشی زنان ایرانی با مخالفت آن ها روبه روست.
به گزارش این سایت، در تابستان امسال مانتوها ی بانوان ایرانی کوتاهتر و تنگ تر از سال های پیش شده اند و پوشیدن ساپورت باعث شده است که پلیس دوباره به زنان حساس شود.
این در حالی است که این نوع پوشش در فضای مجازی به خصوص فیس بوک طرفداران زیادی دارد .همین مساله باعث شده است تا مساله این نوع پوشش به یک بحث شدید در رسانه ها ی ایران تبدیل شود و در مورد فضایل و رذایل اسلامی آن بسیار گفته شود.
اکونومیست همچنین مدعی شده است که : وب سایت های محافظه کار در ایران به تمسخر این نوع پوشش پرداخته اند و آن را آخرین تهاجم فرهنگی غرب نامیده اند.
یک سایت در برابر “فضای شهوانی” آلوده جامعه هشدار می دهد. یک سایت دیگر می گوید: ساپورت منجر به «نقض صلح روانی و فیزیولوژیکی” جوانان ایران می شود. و ادامه می دهد: “تحت این شرایط من فکر نمی کنم که حتی مردان مسن می تواند سلامت اخلاقی خود را حفظ کنند.”
سایت دیگر خواستار اقدام “جوانان انقلابی” برای “پاک کردن محله ها از این مدل ها”می شود و می گوید از طاعون ساپورت موجب افزایش تجاوزات جنسی شده است.
برخی محافظه کاران نیز می گویند: اعضای بسیج باید تشویق شوند تا هر کس ساپورت پوشیده را دستگیر کنند.
اکونومیست در پایان گزارش خود از وضعیت پوشش زنان ایرانی می نویسد: جدل بر سر چگونگی تعریف و اجرای قوانین اسلامی در حجاب زنان از بدو تولد جمهوری اسلامی در سال 1979 ادامه داشته است.

 / انتهای متن/