۲۰۰۰زن ایزدی همچنان در دست داعش اسیر هستند

طبق برآوردهای سازمان ملل، حدود ۲۵۰۰ تا ۵۵۰۰ ایزدی در حمله داعش به شهرستان سنجار کشته شدند و همچنین ۶۳۰۰ ایزدی از جمله ۵۳۷۳ زن و ۲۸۵۹ مرد ربوده شدند.

0

به گزارش به دخت به نقل از ارم نیوز، سازمان ملل اعلام کرد که داعش همچنان حدود ۲۰۰۰ زن عراقی را همچون برده نگه داشته است که بیشتر آنها از ایزدی‌ها هستند. سازمان ملل تاکید کرد که از سال ۲۰۱۴ و از زمانی که داعش به شهرستان سنجار در شمال عراق یورش برد، حدود ۳۰۰ هزار ایزدی آواره شدند.

سازمان ملل اعلام کرد، زمانی که داعش به شهرستان سنجار یورش برد، دست کم حدود ۲۰۰ هزار تن به شمال و به سمت اقلیم کردستان گریختند و حدود ۵۵ هزار تن دیگر به دامنه‌های کوهستانی سنجار فرار کردند که در اطراف آنجا اردوگاه‌های داعش قرار دارد.

این سازمان تاکید کرد که بالا رفتن گرمای هوا منجر به کشته شدن ده‌ها تن قبل از حملات هوایی نیروهای آمریکایی و پیشمرگ‌های کرد شد که در پی این حملات گذرگاهی ایجاد شد که به غیرنظامیان اجازه فرار را در روز هشتم اوت ۲۰۱۴ داد. طبق برآوردهای سازمان ملل، حدود ۲۵۰۰ تا ۵۵۰۰ ایزدی در حمله داعش به شهرستان داعش کشته شدند و همچنین ۶۳۰۰ ایزدی از جمله ۵۳۷۳ زن و ۲۸۵۹ مرد ربوده شدند.

طبق شهادتی که گروهی از ایزدی‌ها در مقابل سازمان ملل داده‌اند، آنها مورد برخورد شدید و غیرانسانی قرار گرفتند و همچنین مجبور شدند تا خانه و کاشانه خود را رها کنند. گروهی از زنان ایزدی نیز عنوان داشتند که نیروهای داعش آنها را چندین بار فروختند و کودکان و نوزادان شیرخوار را از آنها گرفتند. سازمان ملل از یک زن ایزدی نیز نقل کرده است که وی به یک عضو داعش که ۲۶ سال داشت، فروخته شد و به صورت منظلم دست کم روزی ۱۵ بار به او تجاوز می‌کرد و او را تهدید کرده بود درصورتی که به خواسته‌هایش تن ندهد، دخترانش را می‌کشد.

/انتهای متن/

مطالب مرتبط مطالب مرتبط با این نویسنده