شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۶

۱۸۸۶ زن سرپرست خانوار زیر پوشش کمیته امداد دشتی

مدیر کمیته امداد شهرستان دشتی گفت : یک‌هزار و ۸۸۶ زن سرپرست خانوار در شهرستان دشتی از خدمات این نهاد بهره‌ می‌برند.

 سرویس خبر به دخت/

به گزارش به دخت به نقل از فارس احمدرضا بحرینی امروز در دشتی اظهار داشت: یک هزار و ۸۸۶ زن سرپرست خانوار در شهرستان دشتی که مسئولیت اداره خانواده را بر عهده دارند، زیر پوشش خدمات کمیته امداد شهرستان دشتی هستند.

وی افزود: کمیته امداد در سرفصل‌های مختلف حمایتی، تأمین و تعمیرات مسکن، درمان و بهداشت، اشتغال و خودکفایی، امور فرهنگی و ‌آموزش، اردویی، مشاوره و اعطای تسهیلات کارگشایی قرض‌الحسنه، خدمات متنوعی به زنان سرپرست خانوار ارائه می‌کند.

بحرینی تصریح کرد: اکثر زنان سرپرست خانوار زیر پوشش کمیته امداد دشتی، بیمه تأمین اجتماعی هستند و حق بیمه آنان توسط کمیته امداد پرداخت می‌شود.

مدیر کمیته امداد شهرستان دشتی بیان کرد: این نهاد با اجرای طرح‌های آموزشی و فرهنگی و همچنین برپایی اردوهای تخصصی ارتباط مستمر و دائمی را با این خانواده‌ها برقرار کرده است.

برگزاری کلاس‌های آموزشی برای ۱۲۰ زن سرپرست خانوار دشتی

مدیر کمیته امداد شهرستان دشتی همچنین از برگزاری کارگاه آموزشی توانمندسازی در شهرستان برای بیش از ۱۲۰ خانوار از مددجویان خبر داد و گفت: کمیته امداد دشتی به منظور ارتقای سطح فکری و فرهنگی و اجتماعی مددجویان اقدام به برگزاری کلاس‌های آموزشی با موضوعات مختلف می‌کند.

وی تصریح کرد: در این دوره‌ها که در پنج ماهه سال ۹۲ انجام گرفته است، راهکارهای مختلف در زمینه اجرای موفق طرح‌های اشتغال، نحوه مدیریت اقتصادی و زندگی، برگزاری کلاس‌های کامپیوتر، برگزاری کلاس‌های مهارت زندگی، برگزاری کلاس‌های جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی، برگزاری کلاس‌های آموزش بهداشت و سلامت، نحوه تربیت صحیح فرزند و جلوگیری از ابتلای به اعتیاد به مددجویان آموزش داده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در این دوره‌های آموزشی مشاوران مجرب خانواده حضور داشته‌اند، تصریح کرد: در پایان دوره‌ها به برخی از مشکلاتی که مددجویان در زندگی در زمینه مسائل اجتماعی، اقتصادی و مالی داشتند، پاسخ داده شد.

 /انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد