حجاب مساله‌ای امنیتی است

استاد حوزه علمیه قم ضمن تاکید بر رعایت اخلاق و امنیت اجتماعی تصریح کرد: بخشی از نظام حکم امنیتی را به عهده دارند که تأمین امنیت و آسایش و آرامش جامعه بر عهده آنهاست و نظام مسئول است که امنیت اجتماعی را حفظ کند.

0

سرویس خبر به دخت/

آیت‌الله عبدالله جوادی‌آملی در ادامه سلسه مباحث درس خارج تفسیر خود که در مسجد اعظم برگزار شد ضمن تفسیر آیات 57 تا 62 سوره مبارکه احزاب به لزوم رعایت اخلاق و امنیت اجتماعی در جامعه اشاره کرد و گفت: خداوند در سورهٴ «احزاب» فرمود اگر کسی به نامحرم طمع بکند مریض است. احکام فقهی مربوط به زنان مشخص است، اما حکم اخلاقی این مطلب آن است که واقعاً اگر کسی به نامحرم طمع کرده مریض است و باید خودش را معالجه کند.

وی با اشاره به آیاتی از سوره مبارکه نور اذعان داشت: عفت زن و عصمت زن حقّ‌الله است، یعنی ناموس زن و عفت زن نظیر مال نیست که کسی مال خودش را به دیگری بدهد، یک حکم تکلیفی محض هم نیست بلکه آمیخته با حق است.

استاد حوزه علمیه قم بیان کرد: مگر زن می‌تواند راضی باشد که دیگری او را بتواند ببیند و بگوید حقّ من است، من آزادم یا شوهر مگر می‌تواند راضی باشد که زنِ او را دیگری ببیند؟! این امور حق الله است.

آیت‌الله جوادی‌آملی با بیان اینکه نظام مسئول حفظ امنیت اجتماعی است تصریح کردند: حالا که خداوند فرمود اگر کسی به نامحرم نگاه کرد مریض است، بخشی از نظام حکم امنیتی را به عهده دارند که تأمین امنیت و آسایش و آرامش جامعه بر عهده آنهاست.

وی تصریح کرد: نظام مسئول است که امنیت اجتماعی را حفظ کند و این مسئله امنیتی است که بخشی به عهده خود انسان است و بخشی هم به عهده نظام است.

منبع:مشرق نيوز/ انتهای متن/