دختر بچه ای که بزرگ شده، نوجوانی که همچنان ۱۵ ساله مانده است

نوزادی که عکسش سال 1365 در مراسم اعزام رزمندگان به جبهه های نبرد ثبت شده است، اینک در حالی که 28 سال دارد، از دایی شهیدش می‌گوید.

0

سرویس خبر به دخت/

پس از انتشار عکسی در روز 9 اردیبهشت ،کاربران خبرآنلاین چهره نوجوان ثبت شده در آن را به نام شهید مرتضی کارور شناسایی کردند. در ادامه، گزارش‌هایی از محل زندگی، خانواده و مزار این شهید منتشر شد که با عکس‌های سعید صادقی همراه بود .

در ادامه این گزارش‌ها، پای صحبت‌ها و خاطرات حدیثه فرخ نیا، خواهر زاده مرتضی کارور هم نشسته‌ایم که در پاییز 1365 تنها یک سال و شش ماه داشته است.

حدیثه فرخ نیا با بیان این که از مراسم اعزام نیروها از پایگاه مقداد در سال 65 هیچ خاطره ای ندارد، می‌افزاید: «مادرم می‌گوید آن روز مرا بغل کرده و به نزدیکی میدان جمهوری برده است تا همراه با دیگر اعضای خانواده، برادرش را بدرقه کند. عکسی که آقای سعید صادقی در آن روز پاییزی ثبت کرده است، من را در آغوش دایی‌ام و در میان دوستان ورامینی‌اش نشان می‌دهد.”

 

حدیثه فرخ نیا در عکسی که در دست دارد، یک سال و شش ماهه است


او ادامه می‌دهد: «من برای نخستین بار این عکس را زمانی که دانش آموز دبستان بودم در یک روزنامه دیدم. یک کپی نه چندان خوب هم از این عکس در خانه مادر بزرگم وجود داشت که او به شدت و با دقت از آن مراقبت می‌کرد. برای همین وقتی آقای سعید صادقی نسخه بزرگ و اصلی آن را برایمان آورد، یک خواسته قدیمی خانواده برآورده شد.».

خواهر زاده شهید کارور می‌گوید: «من امروز که نامه‌ها و نوشته های قدیمی دایی‌ام را می‌خوانم، از روانی، شیرینی، خلوص و محتوای عمیق آن‌ها شگفت زده می‌شوم؛ انگار یک مرد 40 ساله و فرهیخته آن‌ها را نوشته است. مادر بزرگ، مادر، خاله‌ها و دیگر اعضای خانواده‌ام هم می‌گویند که او بسیار بزرگ‌تر از سن و سالش فکر می‌کرده و سخن می‌گفته است.».

 

 

حدیثه فرخ نیا بر مزار دایی شهیدش


خانم فرخ نیا با بیان این که امروز در حالی که 28 سال دارد، در این عکس قدیمی خیره می‌شود و به فکر فرو می‌رود، می‌افزاید: «من اگر چه بزرگ شده‌ام، اما دایی‌ام همچنان 15 ساله و نوجوان مانده است. این که او و دیگر هم رزمانش در آن سن به تمام علایق، آرزوها و زندگی پشت نموده و جانشان را فدا کرده‌اند، یک واقعیتی است که خیلی درس‌ها برای ما دارد.».

منبع:خبرآنلاین/ انتهای متن/