روزانه ۱۶ دوقلو در کشور متولد می‌شوند

مدیرعامل انجمن دوقلوها گفت:‌ براساس آمارهای گرفته شده از سازمان ثبت احوال ۳ درصد از جمعیت کشور در سال ۹۰ دوقلو بودند و همچنین به طور متوسط روزانه ۱۶ دوقلو در کشور متولد می‌شود.

0

سرویس خبر به دخت/

احسان خاصه‌تراش در حاشیه همایش دوقلوها و چند قلوها گفت:‌ سومین همایش دوقلوها و چندقلوها امسال نیز به رسم دو سال گذشته در روز 22 اردیبهشت برگزار شد که البته روزهای دیگری نیز برای برگزاری این مراسم در نظر گرفته شده بود که در انتها و با نظرسنجی‌های انجام شده این روز توسط دوقلوها برای برگزاری همایش انتخاب شد.

وی افزود‌: انجمن دوقلوها و چندقلوها هم‌اکنون تقریباً 5 هزار نفر عضو دارد که کوچک ترین آن ها تنها یک هفته از تولدشان می‌گذرد و مسن‌ترین دوقلوهای عضو انجمن متولد سال 1313 هستند.

خاصه‌تراش با اشاره به آمارهای سازمان ثبت‌ احوال گفت: با توجه به آمارها و استعلام ما از سازمان ثبت احوال 3 درصد از متولدین کشور در سال 90 دوقلو و بعضا چند قلو بود‌ه‌اند و به طور متوسط روزانه 16 دوقلو در کشور متولد می‌شوند.

وی با اشاره به آمارهای جهانی تصریح کرد: طبق آمارهای جهانی 1 درصد از جمعیت جهان را دوقلوها تشکیل می‌دهند که این آمار در کشور ما 3 درصد و بالاتر از میانگین جهانی است.

سومین همایش دوقلوها و چندقلوها امروز در حوزه هنری و با حضور تعدادی از دوقلوها و چندقلوهای کشور برگزار شد.

در این همایش اولین خواننده‌های دوقلوی کشور تعدادی از موسیقی‌های خود را اجرا کردند.

منبع:فارس/ انتهای متن/