زنان آواره سوری در ترکیه فروخته می‌شوند

معاون حزب جمهوری خلق ترکیه تصریح کرد که دلال‌های مستقر در کمپ‌های آوارگان سوری در ترکیه اقدام به فروش زنان سوری به اعراب می‌کنند.

0

سرویس خبر به دخت/

 

شبکه اطلاع رسانی دانا به نقل از روزنامه «طرف» نوشت: فاروق لوغ اوغلو، معاون حزب جمهوری خلق ترکیه، روز سه شنبه (اول اسفند) در سخنانی در پارلمان این کشور با انتقاد از نقض حقوق بشر در اردوگاه‌های پناهجویان در ترکیه گفت، زنان و دختران در ازای پول به کشورهای ثروتمند عرب فروخته می‌شوند.

معاون حزب جمهوری خلق ترکیه یادآور شد، کودکان در این اردوگاه‌ها پس از آموزش استفاده از سلاح به سوریه اعزام می‌شوند تا با نیروهای دولتی سوریه بجنگند.

ترکیه، میزبان ۱۸۰ هزار پناهجوی سوری در اردوگاه‌ها در جنوب این کشور است.

به گزارش کمیسیونر عالی حقوق بشر سازمان ملل در امور پناهجویان، ۷۵ درصد پناهجویان سوری که در ترکیه پناه گرفته‌اند، زن و کودک هستند.

حزب جمهوری خلق ترکیه، بارها مخالفت خود را با مواضع دولت آنکارا در قبال دمشق ابراز و توقف مناقشه در سوریه و یافتن راه حلی دیپلماتیک را باهدف پایان دادن بحران در این کشور خواستار شده است.

از زمان شروع ناآرامی در سوریه، ترکیه از شورشیانی که با دولت دمشق می جنگند، حمایت کرده است.

سوریه نزدیک به دو سال است که صحنه ناآرامی است، شمار زیادی از مردم از جمله شمار زیادی از نیروهای امنیتی در این ناآرامی ها جان خود را از دست داده‌اند

دولت سوریه می‌گوید این ناآرامی‌ها از خارج کشور طراحی می‌شوند و گزارش‌ها نشان می‌دهند، شمار بسیار زیادی از شورشیان درگیر با دولت دمشق، اتباع خارجی هستند.

منبع: فارس/ انتهای متن/