جمعه ۳۰ مهر ۱۳۹۵

۳ درصد جمعیت زندانیان کشور زن هستند

رئیس سازمان زندان‌های کشور گفت: در حال حاضر حاضر تعداد زندانیان رای باز در استان تهران حدود ۲۰۰ نفر است، این در حالی است که ۵۰ درصد زندانیان برخی استان‌ها دارای رای باز بوده و در خارج از زندان مشغول به کارند.

به گزارش به دخت به نقل از ایلنا، اصغر جهانگیر درباره زندانیان رای باز با بیان اینکه تعداد زندانیان رای باز در استان تهران بسیار پایین بوده و امیدواریم با پیگیری‌های مدیرکل جدید زندان‌های استان تهران بتوانیم؛ این آمار را افزایش دهیم، گفت: در حال حاضر حاضرتعداد زندانیان رای باز در استان تهران (زندانیانی که در خارج از زندان به کار اشتغال دارند) حدود ۲۰۰ نفر است.

وی با تاکید بر کم بودن این تعداد نسبت به جمعیت بالای کیفری استان تهران ادامه داد: این درحالی است که ۵۰ درصد زندانیان برخی استان‌ها دارای رای باز بوده و در خارج از زندان مشغول به کارند.

رئیس سازمان زندان‌های کل کشور خاطرنشان کرد: استان کهکیلویه و بویر احمد و استان فارس از جمله استان‌هایی هستند که اشتغال‌های خوبی را برای زندانیان رای باز در خارج از زندان فراهم کرده‌اند.

جهانگیر با بیان اینکه در حال حاضر بیشترین آمار زندانیان مربوط به استان تهران است، اظهار امیدواری کرد که استان‌های با جمعیت بالای کیفری همچون استان تهران در این زمینه همکاری کنند تا با ایجاد اشتغال برای زندانی به وی و خانواده‌ وی کمک شود.

وی در خصوص صدور رای باز برای زنان زندانی تصریح کرد: بحث اشتغال در خارج از زندان عمدتا برای آقایان است و ما باید محیط‌هایی را برای اشتغال زنان در خارج از زندان فراهم کنیم.

این مقام قضایی با اشاره به آمار پایین زندانیان زن نسبت به زندانیان مرد، اظهار کرد: تنها ۳ درصد از جمعیت زندانیان ما زن بوده و ۹۷ درصد مابقی را آقایان تشکیل می‌دهند، لذا وقتی این ۳ درصد در سطح کشور تقسیم می‌شود؛ زنان زندانی آمار بسیار کمی را در هر استان به خود اختصاص می‌دهند.

جهانگیر افزود: مجموعه‌های حرفه‌آموزی ما شرایط اشتغال زنان را در داخل زندان فراهم کرده‌اند به نحوی که آنان می‌توانند؛ در رشته‌های همچون خیاطی، قالیبافی، بافندگی، صنایع دستی فعالیت کنند. بنابراین این گروه از زنان از محل این حرف درآمد داشته و اشتغال آنها ضمانت شده است.

وی با بیان اینکه برای صدور رای باز برای زندانی شرایط خاصی وجود داشته و آئین‌نامه آن نیز توسط قوه قضائیه ابلاغ شده است، افزود: باید این افراد محکومیت زیر ۵ سال داشته باشند و با شرایط خاصی برابر مقررات ابلاغ شده، افراد می‌توانند از رای باز و اشتغال در خارج از زندان برخوردار شوند.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد
nmd runnner nmd runnner black nmd runnner white nmd runnner grey nmd runnner gs ultra boost ultra boost black ultra boost white ultra boost grey ultra boost gs ultra boost uncaged ultra boost uncaged black ultra boost uncaged white ultra boost uncaged grey ultra boost uncaged gs yeezy boost 350 yeezy boost 350 black yeezy boost 350 white yeezy boost 350 grey yeezy boost 350 gs yeezy boost 350 v2 yeezy boost 350 v2 black yeezy boost 350 v2 white yeezy boost 350 v2 grey yeezy boost 350 v2 gs yeezy boost 750 yeezy boost 750 black yeezy boost 750 white yeezy boost 750 grey yeezy boost 750 gs