یکشنبه ۲ آبان ۱۳۹۵

۳۰ درصد پرستاران در معرض خشونت فیزیکی

عضو شورای عالی نظام پرستاری کشور اظهارداشت: بررسی ها نشان می دهد که پرستاران در معرض انواع خشونت های کلامی و فیزیکی بیماران و همراهان آنها قرار دارند.

به گزارش به دخت به نقل از مهر، محمد شریفی مقدم تاکید کرد: پرستاران همواره در صف اول پاسخگویی به بیماران و همراهان قرار دارند و ضعف عملکردی در مراکز درمانی را پرستار باید جواب بدهد. بطوریکه اگر پزشک دیر بیاید، پرستار پاسخگوست. اگر غذای بیمارستان بد باشد، اگر ملحفه تخت بیمارستانی کثیف باشد و اگر اتاق بیمار گرم یا سرد باشد، همه این مشکلات را پرستار باید پاسخگو باشد.

دبیرکل خانه پرستار با عنوان این مطلب که پرستاران در معرض انواع تهدیدها و خشونت های کلامی و فیزیکی قرار دارند، گفت: بررسی ها نشان می دهد بیش از ۹۰ پرستاران در محیط کار، خشونت های کلامی و ۳۰ درصد آنها خشونت فیزیکی را تجربه کرده اند.

شریفی مقدم با انتقاد از اینکه پرستاران در محیط کاری امنیت لازم را ندارند، افزود: وظیفه تامین امنیت پرسنل بر عهده مدیریت بیمارستان است. ولی متاسفانه در این زمینه کم توجهی می کنند و همین ضعف مدیریتی باعث می شود که پرستاران همواره در معرض خشونت های فیزیکی و کلامی قرار بگیرند.

وی به حادثه ای که ۱۲ فروردین ماه امسال در بیمارستان شهید مدرس شهرستان ساوه رخ داد و طی آن دو پرستار مورد حمله قرار گرفتند، اشاره کرد و افزود: در آن روز فردی که با ضربه چاقو به دستش دچار آسیب شده بود، به آن بیمارستان می رود و با توجه به اینکه روز تعطیل بوده و پزشک کشیک مشغول بیماران دیگری بوده است، معترض شده و با داد و فریاد آرامش بیمارستان را به هم می زند.

شریفی مقدم ادامه داد: فرد مضروب از پرستاران می خواهد که پاسخگو باشند و در نهایت درگیر شده و یک دانشجوی پرستاری را با ضربه چاقو از پشت پا مجروح می کند و همچنین به پرستار دیگری آسیب می رساند. در نهایت با مداخله پلیس و حراست بیمارستان، پرونده ای در همین ارتباط تشکیل می شود اما بعد از گذشت ۱۰ روز از حادثه، این پرونده هنوز در مرحله مقدماتی قرار دارد.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد
nmd runnner nmd runnner black nmd runnner white nmd runnner grey nmd runnner gs ultra boost ultra boost black ultra boost white ultra boost grey ultra boost gs ultra boost uncaged ultra boost uncaged black ultra boost uncaged white ultra boost uncaged grey ultra boost uncaged gs yeezy boost 350 yeezy boost 350 black yeezy boost 350 white yeezy boost 350 grey yeezy boost 350 gs yeezy boost 350 v2 yeezy boost 350 v2 black yeezy boost 350 v2 white yeezy boost 350 v2 grey yeezy boost 350 v2 gs yeezy boost 750 yeezy boost 750 black yeezy boost 750 white yeezy boost 750 grey yeezy boost 750 gs