سه شنبه ۴ آبان ۱۳۹۵

یک موتیف ساده و پر کاربرد ببافیم

روزهای بلند تابستان، زمان مناسبی برای انجام کارهای هنریست؛ کارهایی که در عین زیبایی آذین بخش خانه مان باشند.

honar_zendegi

فاطمه امامی/

در ادامه آموزش مرحله به مرحله قلاب بافی این بار می خواهیم یک موتیف بسیار ساده و در عین حال بسیار پرکاربرد را باهم دنبال کنیم.

این موتیف کاربرد فراوانی دارد. درسایز کوچک، برای زیر لیوانی،کوسن،کیف و سایز بزرگتر برای پتوی نوزاد و حتی رو تختی مورد استفاده قرار می گیرد. مطمئنم شما خانم های هنرمند و خلاق، ایده های بیشتری از این بافت ساده گرفته و مدل های زیادی را به راحتی خلق می کنید.

 

 

 

motif 1

 

باهم شروع می کنیم:

برای شروع با ۴ زنجیره، یک حلقه درست کرده و در رج اول ۸ پایه بلند داخل حلقه می بافیم.(ابتدای رج را با ۳ زنجیره شروع می کنیم و بعد ۷ پایه بلند می زنیم.)

 

motif 2

 

رج دوم: با ۳ زنجیره شروع می کنیم،۲پایه بلند،۲زنجیره،۳پایه بلند در اولین خانه ی رج قبل می زنیم،دو زنجیره می بافیم،۱پایه بلند را رد می کنیم و در پایه بلند سوم (۳پایه بلند،۲زنجیره،۳پایه بلند)می بافیم.تا انتهای رج این عمل را ۴ بار تکرار می کنیم.۲ زنجیره بافته با یک بافت نامرئی (بافت شل) به ابتدای رج وصل می کنیم.

 

motif 3

 

رج سوم: با۳ بافت شل(پایه نامرئی)۳پایه بلند را رد کرده و به ۲ زنجیره بین ۲ دسته پایه می رسیم و در آن(۳پایه بلند،۲زنجیره،۳پایه بلند) می بافیم.۲زنجیره می بافیم،در۲ زنجیره ی رج قبل ۳ پایه بلند می زنیم،سپس ۲ زنجیره بعد در ۲ زنجیره ی بین ۲ دسته پایه(گوشه) (۳پایه بلند،۲ زنجیره،۳پایه بلند) می بافیم. تا آخر رج ادامه می دهیم. انتهای رج، ۲ زنجیره زده و با بافت شل به ابتدای رج وصل می کنیم.

 

motif 4

 

رج های بعد هم مانند رج سوم گوشه ها حفظ می شود، یعنی در۲ زنجیره ی گوشه ها (۳پایه بلند،۲زنجیره،۳پایه بلند) می بافیم و در بقیه ی ۲ زنجیره های رج قبل ۳پایه بلند می بافیم.

 

motif 6

 

motif 5

 

motif 7

 

با توجه به طرح و مدل خود به اندازه ی دلخواه این موتیف را ادامه می دهیم. می توان موتیف های به دلخواه مثلا۲۰*۲۰بافت و به هم متصل کرد.برای اتصال هم از سوزن و نخ و هم از قلاب می توان استفاده کرد.

/انتهای متن/

 

مطلب مرتبط:

بافت یک گل زیبا

2 دیدگاه ها

  1. شیدا می‌گه:

    خیلی خوب توضیح دادین واقعا عالی بود. کاش موتیفهای بیشتری آموزش بدین

  2. ناشناس می‌گه:

    ممنون خیلی ساده وزیبا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد
nmd runnner nmd runnner black nmd runnner white nmd runnner grey nmd runnner gs ultra boost ultra boost black ultra boost white ultra boost grey ultra boost gs ultra boost uncaged ultra boost uncaged black ultra boost uncaged white ultra boost uncaged grey ultra boost uncaged gs yeezy boost 350 yeezy boost 350 black yeezy boost 350 white yeezy boost 350 grey yeezy boost 350 gs yeezy boost 350 v2 yeezy boost 350 v2 black yeezy boost 350 v2 white yeezy boost 350 v2 grey yeezy boost 350 v2 gs yeezy boost 750 yeezy boost 750 black yeezy boost 750 white yeezy boost 750 grey yeezy boost 750 gs