جمعه ۳۰ مهر ۱۳۹۵

یک سوم دولت جدید تونس را زنان تشکیل می‌دهند

برای نخستین بار در تاریخ تونس یک زن برای تصدی یک پست امنیتی تعیین شد. همچنین در ساختار جدید دولت تونس که متشکل از ۲۶ وزیر است هشت زن در پست های وزراتی و دبیری دولت حضور دارند.

به گزارش به دخت به نقل از ایسنا، یاسر مصباح، سخنگوی وزارت کشور تونس با بیان اینکه برای نخستین بار در تاریخ این کشور یک زن برای تصدی پست امنیتی تعیین شده است عنوان داشت که خانم نجاه جوادی به عنوان اولین مدیر امنیتی انتخاب شده است که ماموریتش هماهنگی منطقه‌ای در مدیریت کل امنیت ملی است.

ساختار دولت جدید تونس با حضور چهره‌های جوان متمایز شده و در این دولت عرصه گسترده تری به زنان تونسی اختصاص داده شده که از دیرباز نقشی کارآمد در جامعه داشته و عضوی اساسی در عرصه سیاست بودند.

در این دولت سکانداری وزارت ورزش و جوانان، وزارت بهداشت، وزارت نیرو و معادن و وزارت دارایی و وزارت خانواده و حقوق زنان و کودکان و وزارت گردشگری به زنان سپرده شده است.

در دولت یوسف شاهد، نخست وزیر مکلف تونس وزرای وزارتخانه‌های کلیدی دولت قبل همچون وزارت کشور، دفاع و خارجه در سمت خود حفظ شدند.

در این دولت حزب ندای تونس چهار پست وزارتی و جنبش النهضه سه پست و حزب آفاق تونس دو پست وزارتی دارد.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد
nmd runnner nmd runnner black nmd runnner white nmd runnner grey nmd runnner gs ultra boost ultra boost black ultra boost white ultra boost grey ultra boost gs ultra boost uncaged ultra boost uncaged black ultra boost uncaged white ultra boost uncaged grey ultra boost uncaged gs yeezy boost 350 yeezy boost 350 black yeezy boost 350 white yeezy boost 350 grey yeezy boost 350 gs yeezy boost 350 v2 yeezy boost 350 v2 black yeezy boost 350 v2 white yeezy boost 350 v2 grey yeezy boost 350 v2 gs yeezy boost 750 yeezy boost 750 black yeezy boost 750 white yeezy boost 750 grey yeezy boost 750 gs