شنبه ۱ آبان ۱۳۹۵

گفتگوی صمیمانه با دختر دریا و آسمان

به گزارش به دخت به نقل از طنین یاس، دختران […]

به گزارش به دخت به نقل از طنین یاس، دختران ایرانی با جسارت ترین دختران جهان هستند و با حجاب کامل در برخی عرصه‌ها موفق عمل کرده‌اند و خود را همچون نگین و مروارید خلیج همیشه فارس درخشان نشان داده‌اند.
فریسا نکومنش‌راد ضمن تبریک ولادت حضرت معصومه و روز دختر را به تمامی دختران مسلمان، گفت: من به عنوان یک دختر در عرصه ورزش با توکل بر خدا و تلاش فراوان توانسته‌ام به همه ثابت کنم که دختر بودن محدودیت ندارد و با همین جنسیت هم می‌توان در عرصه غواصی و پرواز برای کشور افتخار آفرینی کرد.

وی ادامه داد: در حال حاضر به لطف پروردگار، مربی “پاراگلایدر” هواپیمایی کشور و مدرس غواصی CMAS ایتالیا- فرانسه و ناجی غریق و عکاس زیر آب هستم و با سابقه ۱۴ سال غواصی و پرواز و ۱۲ سال آموزش عنوان‌دار دختر دریا و آسمان در کشور هستم.

این مدرس بین المللی غواصی، دختران ایرانی را توانا و جسور خواند و افزود: دختران ایرانی با جسارت‌ترین دختران جهان هستند و با حجاب کامل در برخی عرصه‌ها موفق عمل کرده‌اند و خود را همچون نگین، مروارید خلیج همیشه فارس درخشان سازند.

نکومنش‌راد، شعار «خواستن توانستن» را برای دختران امروزی ضروری دانست و اظهار کرد: اگر ما دختران اراده کنیم و یک هدفی را بخواهیم در واقع خواستن را توانستن کرده ایم و به قله‌های موفقیت خواهیم رسید و این متضمن اراده قوی و باور یک دختر ایرانی و مهم‌تر از همه تصمیم مصمم و جدی است.

این ناجی غریق، ورزش را در نشاط روح و جسم، بسیار تاثیرگذار دانست و گفت: ورزش زندگی من را پر از شور و هیجان و نشاط کرده است و زمانی که غصه به سراغ من می‌آید این ورزش است که آن‌ها را نابود می‌کند و اعتماد به نفس من را بالا می‌برد و در واقع با روح و جسم سالم می توان به یک زندگی ایده آل و تفکر سالم رسید.

مدرس مدرسه غواصی قرن بیست و یکم، به نیروی ایمان و توکل به خدا در موفقیت ورزشی اشاره کرد و گفت: به نظر من با نیروی ایمان و اراده قوی می‌توانیم استعداد‌های خود را شکوفا سازیم و اگر ایمان به قدرت خداوند داشته باشیم دیگر در برابر سختی‌ها و رقبا ترس و هراسی نداریم.

وی تصریح کرد: هر شخصی استعداد و انگیزه منحصر به فرد خود را دارد و نباید والدین فرزندان خود را با دیگران مقایسه کنند و اگر دختر خانمی قصد ورزش کردن را دارد توصیه من به والدین این است که نگویند تو دختر هستی و نمی‌توانی برخی کار‌ها را انجام دهی و در حقیقت روحیه جسارت و اعتماد به نفس را به دختران خود بدهند و مانع ورزش آن‌ها نشوند که شاید استعداد این دختر خانم در ورزش کردن باشد.

این دختر موفق، از دوران خاطرات ورزشی خود چنین گفت: من بار‌ها در دریا و زیر اعماق آب با کوسه‎‌ها مواجه و رو به رو شده‌ام اما با خونسردی سعی کردم جلب توجه نکنم و خوشبختانه آن‌ها هم از کنارم رد شدند و دیگر خاطره ورزشی ام مربوط به پرواز با پاراگلایدر می‌شود که در یک پروازی بال من جمع شد و در واقع سرعت باد زیادتر از بال من بود و من را در ارتفاع ۱۵ متری سقوط آزاد، به زمین زد اما خوشبختانه آسیبی به من نرسید و مهم این بود که زمین بخورم و دوباره بلند شوم و معنای قهرمانی و موفقیت هم همین است.

دختر دریا و آسمان رمز موفقیت خود را نداشتن ترس و فکر نکردن به گذشته، دانست و اظهار کرد: کافیست به گذشته و شکست‌هایی که داشته ایم فکر نکنیم بلکه از زمان حال، آینده‌ای زیبا بسازیم و رمز موفقیت من هم در واقع این بوده است که هیچ وقت به گذشته فکر نکرده‌ و ترس نداشته‌ام.

این مربی و مدرس غواصی و پرواز، به دختران ایرانی گفت: با علم و دانش و اراده و اعتماد به نفس قوی قدم بردارید و دختر بودن را به خودتان تلقین نکنید که ما نمی‌توانیم و با روحیه شکست ناپذیری نقاط قوت خود را شناسایی و تقویت کنید و هیچ وقت میدان را خالی نگذارید و قدم اول را بلند و محکم بردارید و با توکل بر خدا و حفظ حجاب به رقابت سالم با حریفان بپردازید.

وی در پایان افزود: دنیای زیر آب یا در آسمان دنیای پاکی و بی‌ریا است و من بار‌ها در کف اعماق دریا در برابر پروردگارم سجده کرده‌ام و همیشه خدای خودم را شاکر بودم که توانستم در عرصه ای که می‌خواهم فعالیت غواصی و آموزش پرواز را داشته باشم و این علم و تجربیات را در اختیار دیگر دختران سرزمینم بگذارم و در پایان از خانوادم و استادعطاران بی‌نهایت سپاسگزارم و یک‌بار دیگر هفته کرامت و روز دختر را تبریک می گویم.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد
nmd runnner nmd runnner black nmd runnner white nmd runnner grey nmd runnner gs ultra boost ultra boost black ultra boost white ultra boost grey ultra boost gs ultra boost uncaged ultra boost uncaged black ultra boost uncaged white ultra boost uncaged grey ultra boost uncaged gs yeezy boost 350 yeezy boost 350 black yeezy boost 350 white yeezy boost 350 grey yeezy boost 350 gs yeezy boost 350 v2 yeezy boost 350 v2 black yeezy boost 350 v2 white yeezy boost 350 v2 grey yeezy boost 350 v2 gs yeezy boost 750 yeezy boost 750 black yeezy boost 750 white yeezy boost 750 grey yeezy boost 750 gs