جمعه ۷ آبان ۱۳۹۵

کمیسیون امر به معروف و نهی از منکر زنان و خانواده آغاز به کار کرد

مشاور امور زنان و خانواده ستاد امر معروف و نهی از منکر کشور از راه اندازی کمیسیون امر به معروف و نهی از منکر در این ستاد خبر داد.

به گزارش به دخت به نقل از ایرنا، طهورا نوروزی افزود: تشکیل این کمیسیون در ستاد امر به معروف و نهی از منکر زنان و خانواده به تائید و امضای رئیس این ستاد رسید.

وی اضافه کرد: تشکیل کمیسیون امر به معروف و نهی از منکر زنان و خانواده در راستای نهادینه سازی قانون امر به معروف و نهی از منکر در طول سال های اخیر و با توجه به ظرفیت حوزه زنان و خانواده در تسهیل اجرای قانون به موجب اجرای بند ۵ ماده ۱۶ قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر (موضوع وظایف ستاد)، جزو برنامه های اداره کل امور زنان و خانواده ستاد بود و دبیرخانه این کمیسیون در اداره کل مورد نظر مرکز مستقراست.

نوروزی اضافه کرد: نمایندگان امور زنان و خانواده دستگاه هایی از جمله قوه قضائیه، وزارت علوم تحقیقات و فناوری، وزارت کشور، وزارت آموزش و پرورش، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، وزارت تعاون کار و امور اجتماعی، مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، سازمان بسیج مستضعفین، سازمان صدا و سیما و ۲ کارشناس متخصص از اعضای این کمیسیون هستند که توسط بالاترین مقام دستگاه به ستاد معرفی می شوند.

مشاور امور زنان و خانواده ستاد امر معروف و نهی از منکر کشور گفت: کمیسیون های استانی این ستاد نیز مرکب از اعضای متناظر در سطح استان به دبیری مشاوران و مسئولان دفاتر امور زنان و خانواده تشکیل می شود.

نوروزی، ارائه مشاوره در تدوین سیاست ها و اجرای اثربخش برنامه های ستاد، آسیب شناسی اجرای امر به معروف و نهی از منکر در حوزه زنان و خانواده و ارایه راهکار و نیز پیشنهاد اولویت های معروف و منکر حوزه زنان و خانواده را از وظایف کمیسیون امر به معروف و نهی از منکر زنان و خانواده برشمرد.

وی افزود: همچنین ارایه برنامه های پیشنهادی برای ترویج امر به معروف و نهی از منکر، بررسی و ارایه نظر درباره برنامه ها و فعالیت های دستگاه ها در موضوع زنان و خانواده، ارایه طرح های تبلیغی با استفاده از ظرفیت فرهنگی و تبلیغی، جلب مشارکت و استفاده از توان تخصصی از دیگر وظائف این کمیسیون است.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد
nmd runnner nmd runnner black nmd runnner white nmd runnner grey nmd runnner gs ultra boost ultra boost black ultra boost white ultra boost grey ultra boost gs ultra boost uncaged ultra boost uncaged black ultra boost uncaged white ultra boost uncaged grey ultra boost uncaged gs yeezy boost 350 yeezy boost 350 black yeezy boost 350 white yeezy boost 350 grey yeezy boost 350 gs yeezy boost 350 v2 yeezy boost 350 v2 black yeezy boost 350 v2 white yeezy boost 350 v2 grey yeezy boost 350 v2 gs yeezy boost 750 yeezy boost 750 black yeezy boost 750 white yeezy boost 750 grey yeezy boost 750 gs