یکشنبه ۲ آبان ۱۳۹۵

کتاب «راهنمای مد ایران» منتشر می‌شود

نخستین کتاب راهنمای مد ایران با مجوز کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور در بخش مد و لباس منتشر می‌شود.

به گزارش به دخت به نقل از مهر، مدیرعامل موسسه خانه مد با اشاره به لزوم استفاده از شرایط پسابرجام در راستای ارتقاء اقتصاد کشور گفت: ایران دارای ظرفیت‌های بزرگ فرهنگی و انسانی بویژه در حوزه مد و لباس است که با برنامه ریزی و فراهم آوردن ابزارهای مناسب می‌تواند حتی نرخ ۱۰.۷ درصدی بیکاری موجود را تا حدود قابل توجهی کاهش دهد.

جاوید شیرازی افزود: سال گذشته میلادی چرخش مالی صنعت مد جهان ارزش ۱.۲ تریلیون دلار بود و این در حالی است که این هنر صنعت در ایران اسلامی به دلیل سال‌ها بی‌توجهی و گرته برداری‌های غیر اصولی در کنار تحریم های غیرمنصفانه خارجی سهم بسیار ناچیزی را از این کیک بزرگ به خود اختصاص داد.

وی ادامه داد: با رفع تحریم‌ها، کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور با درک نیاز به منبعی مرجع برای علاقه‌مندان به این هنر-صنعت پروژه تهیه و انتشار این کتاب مرجع را فراهم کرد.

مجری این پروژه گفت: با توجه به ماهیت و اهمیت این کتاب و بر اساس برنامه ریزی‌های به عمل آمده، در پنجمین نمایشگاه مد و لباس فجر که در محل تالار وحدت برپا خواهد شد، فرایند ثبت‌نام به منظور مشارکت در انجام این پروژه بزرگ از سوی کارشناسان و متخصصین مد ایرانی اسلامی صورت می‌گیرد.

مدیرعامل موسسه هنری خانه مد تصریح کرد: موضوع‌ها و منابع مورد استفاده در کتاب در قالب مسابقه اعلام می‌شود تا تمامی علاقه‌مندان به فرهنگ اصیل و پویای ایرانی اسلامی بتوانند درآن مشارکت کنند.

وی با ذکر این نکته که به برندگان هر بخش در همایش رونمایی از بهترین های کتاب مد ایران در سال آینده جوایز نفیسی اهدا خواهد شد افزود: البته منابع داوری شده، علاوه بر نسخه چاپی در سایت این کتاب نیز در دسترس عموم قرار می‌گیرد.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد
nmd runnner nmd runnner black nmd runnner white nmd runnner grey nmd runnner gs ultra boost ultra boost black ultra boost white ultra boost grey ultra boost gs ultra boost uncaged ultra boost uncaged black ultra boost uncaged white ultra boost uncaged grey ultra boost uncaged gs yeezy boost 350 yeezy boost 350 black yeezy boost 350 white yeezy boost 350 grey yeezy boost 350 gs yeezy boost 350 v2 yeezy boost 350 v2 black yeezy boost 350 v2 white yeezy boost 350 v2 grey yeezy boost 350 v2 gs yeezy boost 750 yeezy boost 750 black yeezy boost 750 white yeezy boost 750 grey yeezy boost 750 gs