شنبه ۱ آبان ۱۳۹۵

چه موضوعاتی در برنامه ششم «زنان» اولویت دارد؟

معاون بررسی‌های راهبردی معاونت امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری با اشاره به اقدامات این معاونت در زمینه ارایه احکام پیشنهادی برای برنامه ششم توسعه، گفت: برای برنامه ششم توسعه پنج حوزه خانواده، سلامت زنان، بازار کار، بیمه‌های اجتماعی و آسیب‌های اجتماعی که برای بهبود وضعیت زنان و تقویت نهاد خانواده در اولویت بودند، انتخاب شدند.

به گزارش به دخت به نقل از ایسنا، سوسن باستانی افزود: اقدامات معاونت امور زنان برای برنامه ششم توسعه از حدود ۵ ماه قبل شروع شده است. فرض ما این بود که برنامه‌ریزان به اهمیت کاهش تبعیض‌ها و ترویج راهبرد عدالت جنسیتی برای دست یافتن به عدالت اجتماعی واقف هستند و برقراری عدالت اجتماعی و جنسیتی در گام اول، نیازمند ارائه تصویری صحیح از وضعیت زنان کشور است.

وی افزود: بر این اساس پنج حوزه که طبق نظرات کارشناسان حوزه مسائل زنان و خانواده برای بهبود وضعیت زنان و تقویت نهاد خانواده در اولویت بودند، انتخاب شدند که این پنج حوزه عبارتند ازخانواده، سلامت زنان، بازار کار، بیمه‌های اجتماعی و آسیب‌های اجتماعی و این گزارش‌های پنجگانه، موضوعات را در بازه زمانی ۱۳۸۰ تا ۱۳۹۲ مدنظر قرار داده‌اند و در آن‌ها سعی شده تصویری اجمالی از وضعیت زنان در ۵ حوزه ارائه شود.

باستانی درپایان گفت: در مرحله بعد کارشناسان معاونت امور زنان و خانواده، چالش‌ها و راهکارهای مناسب برای هر یک از حوزه‌ها را مشخص کردند که جمع‌بندی نهایی و ارائه احکام مناسب برنامه ششم در جلسات هم‌اندیشی با متخصصان و کارشناسان خبره هر یک از پنج حوزه صورت می گیرد.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد
nmd runnner nmd runnner black nmd runnner white nmd runnner grey nmd runnner gs ultra boost ultra boost black ultra boost white ultra boost grey ultra boost gs ultra boost uncaged ultra boost uncaged black ultra boost uncaged white ultra boost uncaged grey ultra boost uncaged gs yeezy boost 350 yeezy boost 350 black yeezy boost 350 white yeezy boost 350 grey yeezy boost 350 gs yeezy boost 350 v2 yeezy boost 350 v2 black yeezy boost 350 v2 white yeezy boost 350 v2 grey yeezy boost 350 v2 gs yeezy boost 750 yeezy boost 750 black yeezy boost 750 white yeezy boost 750 grey yeezy boost 750 gs