چهارشنبه ۵ آبان ۱۳۹۵

پیاده ها حقی در این شهر ندارند؟

ماشین ها و صاحبان ماشین دراین شهر و خیابانها و کوچه هایش حق دارند که حرکت کنند و بایستند و … اما پیاده ها چه؟ آنها حق ندارند حتی در حد استفاده از پیاده رو!

piadero

فرزانه حکمت/

وقتی از خانه بیرون می آیی و وارد کوچه می شوی، می مانی که چگونه از کوچه ای با پیاده روی باریک  فقط در یک طرف خیابان رد شوی! بعد هم به سطل آشغال  در همین پیاده روی باریک  که می رسی … و کمی بعد به ماشینی که در پیاده رو پارک کرده و … مصالح ساختمانی یک برج در حال ساخت … مستاصل می شوی که چه کنی ؟ آیا به جای پیاده رو از خیابان بروی؟ ظاهرا چاره دیگری هم نیست. البته خیابان هم طبیعتا جای مناسبی برای پیاه راه رفتن نیست. پس نتیجه می گیریم که اصلا نباید پیاده راه رفت!

کاری نداریم که در خیلی شهرهای بزرگ دنیا پیاده رو آنقدر بزرگ و قشنگ و مجهز است که نه تنها می توان درآن راه رفت بلکه می شود روی  نیمکتش هم نشست و خستگی درکرد و یا یک بستنی و ساندویچ و … خورد پشت میزی که رستورانی در پیاده رو گذاشته.

من نگران این هستم که در شهر تهران عملا خیل ماشین ها جایی برای پیاده ها در این شهر نگذارند که حتی راه بروند چه برسد به اینکه در پیاده رو به تفریح و سرگرمی و … بپردازند. هر روز که می گذرد برای ماشین ها، اتوبان ها، خیابان ها، پارکینگ های جدید راه می افتد، اما برای پیاده ها مثل اینکه هر روز عرصه تنگ تر می شود.

راستی پیاده ها حقی در این شهر ندارند؟

واقعا مسئولین و مدیران شهری نمی خواهند نیم نگاهی هم به پیاده روهای شهر داشته باشند و به وضع آنها سامانی بدهند؟

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد
nmd runnner nmd runnner black nmd runnner white nmd runnner grey nmd runnner gs ultra boost ultra boost black ultra boost white ultra boost grey ultra boost gs ultra boost uncaged ultra boost uncaged black ultra boost uncaged white ultra boost uncaged grey ultra boost uncaged gs yeezy boost 350 yeezy boost 350 black yeezy boost 350 white yeezy boost 350 grey yeezy boost 350 gs yeezy boost 350 v2 yeezy boost 350 v2 black yeezy boost 350 v2 white yeezy boost 350 v2 grey yeezy boost 350 v2 gs yeezy boost 750 yeezy boost 750 black yeezy boost 750 white yeezy boost 750 grey yeezy boost 750 gs