دوشنبه ۳ آبان ۱۳۹۵

پوشش مناسب مانع رانندگی بانوان نیست

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی استان زنجان گفت: حجاب و پوشش های مناسب هیچ مانعی بر سر راه رانندگی بانوان ایجاد نمی کند.

به گزارش به دخت به نقل از ایرنا، سرهنگ رمضان آفریدون افزود: حجاب در رانندگی محدودیت نه، بلکه مصونیت است و امنیت بانوان را بالا می برد.
وی با تاکید براینکه حفظ و رعایت حجاب در روابط اجتماعی سالم بانوان بسیار اثربخش است اظهار کرد: دستگاه های متولی و همچنین رسانه های گروهی باید در نهادینه تر شدن فرهنگ رانندگی با پوشش مناسب تلاش وافر کنند.

آفریدون، رعایت حجاب از سوی بانوان هنگام رانندگی را ضروری خواند و افزود: رانندگان زن زنجانی نسبت به حفظ حریم ها و رعایت حجاب بی تفاوت نیستند و این جای تقدیر دارد.
وی تصریح کرد: امسال راهنمایی و رانندگی استان زنجان در طول هفته عفاف و حجاب از ۱۰ راننده زن محجبه با اهدا شاخه گل و هدیه تقدیر به عمل آورد و به منظور نهادینه کردن این فرهنگ و ترغیب بانوان برای رعایت هرچه بهتر حجاب در حین رانندگی، موضوع رسانه ای شد.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان زنجان گفت: تقدیر از رانندگان زن محجبه برای سومین بار در این استان به مرحله اجرا درآمد و نظرخواهی از بانوان در حفظ حریم و حرمت ها و رعایت حجاب و عفاف بسیار خوب و مثبت بود.
آفریدون افزود: رانندگی با پوشش نامناسب برابر قوانین و مقررات تخلف محسوب می شود و عوامل پلیس راهنمایی و رانندگی در صورت مشاهده برابر با قانون با افراد خاطی برخورد خواهند کرد.
وی ایجاد مزاحمت به رانندگان زن را جزو جرایم مشهود دانست و تصریح کرد: پلیس در صورت مشاهده با افراد خاطی برخوردی جدی خواهد داشت تا به فضای امنی که برای رانندگان زن فراهم شده خدشه ای وارد نشود.
آفریدون افزود: اگر رانندگان زن حین رانندگی مورد مزاحمت واقع شوند می توانند با پلیس تماس حاصل کنند تا افراد خاطی به مراجع قضایی معرفی و بر اساس قانون با آنان رفتار شود.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد
nmd runnner nmd runnner black nmd runnner white nmd runnner grey nmd runnner gs ultra boost ultra boost black ultra boost white ultra boost grey ultra boost gs ultra boost uncaged ultra boost uncaged black ultra boost uncaged white ultra boost uncaged grey ultra boost uncaged gs yeezy boost 350 yeezy boost 350 black yeezy boost 350 white yeezy boost 350 grey yeezy boost 350 gs yeezy boost 350 v2 yeezy boost 350 v2 black yeezy boost 350 v2 white yeezy boost 350 v2 grey yeezy boost 350 v2 gs yeezy boost 750 yeezy boost 750 black yeezy boost 750 white yeezy boost 750 grey yeezy boost 750 gs