پنج شنبه ۶ آبان ۱۳۹۵

پرواز کبوتران سپید صلح در شهر اصفهان

نخستین جشنواره بین‌المللی صلح و وحدت ویژه کودکان و نوجوانان ادیان الهی با شعار کودک، صلح و وحدت در اصفهان شهر تاریخی اصفهان برگزار گردید.

solh1

 

به گزارش به دخت، نخستین جشنواره بین‌المللی صلح و وحدت ویژه کودکان و نوجوانان ادیان الهی با شعار کودک، صلح و وحدت در اصفهان و با همکاری استانداری اصفهان، موسسه کودک و صلح پایدار، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، شورای خلیفه‌گری ارامنه، شهرداری اصفهان، آموزش و پرورش و دبیرخانه ادیان توحیدی برگزار گردید.

این جشنواره، پنجمین جشنواره ملی و نخستین جشنواره بین‌المللی صلح و وحدت در ایران است که توسط موسسه کودک و صلح پایدار و با مشارکت ارگان‌های مختلف دولتی و با حضور اقلیت‌های مذهبی برگزار گردیده است.

آیین افتتاحیه این جشنواره روز سه‌شنبه ۲۷ مرداد در کلیسای حضرت مریم (س) با خواندن فرازهایی از کتب آسمانی توسط کودکان و نوجوانان ادیان مختلف و پرواز کبوتران سپید صلح برگزار گردید.

 ازجمله مراسم دیگر این جشنواره می‌توان به برگزاری کارگاه‌های نقاشی، ماسک سازی، بازی‌های محلی، کلاژ، قصه‌گویی و نمایش و سرود، کتاب سازی و کاغذ و تا اشاره کرد.

کارگاه‌های یادشده با نظارت مربیان و توسط ۱۲۰ کودک و نوجوان میهمان از کشور ارمنستان و ادیان ساکن در ایران در مدرسه آرمن برای خلق آثاری با موضوع صلح و وحدت تشکیل شد.

تأکید بر وجود همزیستی مسالمت‌آمیز بین ادیان الهی، اقوام و مذاهب مختلف، مناسبت‌های فرهنگی بین ادیان، انجام فعالیت‌های حقوق بشری در ایران، معرفی ایران به عنوان یک کشور صلح‌طلب و مبارزه با ایران هراسی از اهداف این جشنواره بود.

موسسه کودک و صلح پایدار موسسه‌ مردم نهادی است که با موضوع کودک، صلح و وحدت از سال ۱۳۸۶ تاکنون فعالیت‌های متنوعی از جمله برپایی جشننوارهای  ملی و بین المللی با موضوع صلح در میان کودکان ادیان الهی را در کارنامه خود دارد.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد
nmd runnner nmd runnner black nmd runnner white nmd runnner grey nmd runnner gs ultra boost ultra boost black ultra boost white ultra boost grey ultra boost gs ultra boost uncaged ultra boost uncaged black ultra boost uncaged white ultra boost uncaged grey ultra boost uncaged gs yeezy boost 350 yeezy boost 350 black yeezy boost 350 white yeezy boost 350 grey yeezy boost 350 gs yeezy boost 350 v2 yeezy boost 350 v2 black yeezy boost 350 v2 white yeezy boost 350 v2 grey yeezy boost 350 v2 gs yeezy boost 750 yeezy boost 750 black yeezy boost 750 white yeezy boost 750 grey yeezy boost 750 gs