جمعه ۷ آبان ۱۳۹۵

پایداری خانواده در معرض خطر جدی قرار دارد

معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده گفت: در حال حاضر شاهد کمرنگ شدن ارتباط کلامی، دیداری و شنیداری هستیم که این اتفاق به علت گسترش رسانه‌های نوین و شبکه‌های اجتماعی است.

شهیندخت مولاوردی در همایش پایداری خانواده و تعالی جامعه که امروز در دانشگاه الازهرا(س) برگزار شد، افزود: رسانه‌های نوین و شبکه‌های اجتماعی به رغم برخورداری ظرفیت برای ترویج دیدگاه‌های فرهنگی – اجتماعی و دینی در حال تبدیل شدن به چالش جدی هستند و بعضا ظرفیت و مهارت لازم برای استفاده از آنها در خانواده‌ها وجود ندارد.

وی در ادامه با بیان اینکه نحوه استفاده از رسانه‌های نوین فرصت برقراری روابط و هویت‌بخشی را از خانواده‌ها سلب کرده است ادامه داد: پایداری خانواده در معرض خطر جدی قرار دارد. وضعیت اقتصاد خانواده و نحوه پوشش بیمه‌ای آنان موجب شده است که خانواده با اختصاص وقت بیشتر به کسب درآمد دچار مشکلاتی شود، در این شرایط برنامه‌ریزی‌های بلندمدتی لازم است.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده در ادامه گفت: برخی از افراد از فروپاشی نهاد خانواده سخن می‌گویند و برخی دیگر معتقدند که خانواده در حال فروپاشی نیست بلکه در معرض آسیب‌های جدی است.

 

حمایت‌های دولت از خانواده نباید رنگ و بوی مداخله به خود گیرد

مولاوردی تاکید کرد: اصل وجود آسیب اجتناب‌ناپذیر است ولی با تشریک مساعی می‌توان از شدت آسیب‌ها کاست. برای مهار آسیب‌ها به فهم درست و واقع‌گرایانه از آسیب‌ها نیاز داریم و قدم اول در این مسیر تعیین اصول راهنماست.

وی در ادامه گفت: احترام متقابل، مشارکت هرچه بیشتر در مسوولیت‌های درون خانواده، ارتقای توانمندی ذهنی خانواده و تقویت آن برای رفع نیازهای خود، ضرورت درک بهتر از تغییرات اقتصادی بر ساخت و توان خانواده، تعامل با نهادها و بخش خصوصی در زمینه خانواده از جمله اصول راهنماست. این اصول می‌تواند به پایداری خانواده و تعالی جامعه کمک کند.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده با تاکید بر اینکه خانواده نیازمند توجه و تقویت است و استحقاق گسترده‌ترین حمایت و یاری را دارد ابراز امیدواری کرد که حمایت‌های دولت از خانواده رنگ و بوی مداخله به خود نگیرد و دولت دست به تصدی‌گری در این حوزه نزند. نباید خانواده را نهادی تلقی کنیم که نیازمند حمایت صددرصدی دولت است. در این شرایط لازم است به ارتقای سلامت خانواده و سیاست‌هایی که می‌تواند این برنامه‌ها را تقویت کند توجه کنیم.

ادامه دارد…

منبع: ایسنا / انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد
nmd runnner nmd runnner black nmd runnner white nmd runnner grey nmd runnner gs ultra boost ultra boost black ultra boost white ultra boost grey ultra boost gs ultra boost uncaged ultra boost uncaged black ultra boost uncaged white ultra boost uncaged grey ultra boost uncaged gs yeezy boost 350 yeezy boost 350 black yeezy boost 350 white yeezy boost 350 grey yeezy boost 350 gs yeezy boost 350 v2 yeezy boost 350 v2 black yeezy boost 350 v2 white yeezy boost 350 v2 grey yeezy boost 350 v2 gs yeezy boost 750 yeezy boost 750 black yeezy boost 750 white yeezy boost 750 grey yeezy boost 750 gs