پنج شنبه ۶ آبان ۱۳۹۵

پاسخ تند مردان مسکو به خانم وزیر آلمانی

وزارت دفاع روسیه از اظهارات روز جمعه وزیر دفاع آلمان که از روسیه خواسته بود تعداد نیروها و نقشه تحرکات آنها را در اختیار ناتو بگذارد، ابراز شگفتی و فاجعه ناتو در یوگسلاوی سابق و لیبی را به وی یاد آوری کرد.

به گزارش به دخت به نقل از العالم به نقل از پایگاه “روسیا الیوم”، وزارت دفاع روسیه با انتشار بیانیه ای در این باره اعلام کرد که تقاضای خانم “اورسولا فون‌در‌لین” وزیر دفاع آلمان عجیب و حیرت آور است. وی نمی داند که ما بیش از دو سال است که اطلاعات مربوط به رزمایش ها و آزمایش های نظامی خود را به طور داوطلبانه از کانال های مختلف در اختیار متحدان اروپایی مان قرار داده ایم. بدون اینکه معاهدات وین ما را ملزم به چنین کاری کرده باشد.

فاجعه عملیات ناتو در یوگسلاوی و لیبی
وزارت دفاع روسیه در این بیانیه، با اشاره به بخش هایی از اظهارات وزیر دفاع آلمان خاطرنشان کرد: در این جا مایلیم نتایج فاجعه بارعملیات ناتو در یوگسلاوی سابق و لیبی را متذکر شویم؛ آیا وزیر دفاع آلمان می تواند به جهانیان توضیح دهد که ناتو آن روز که بی وقفه کشورهای دیگر را بمباران می کرد، اکنون چگونه می خواهد از خود دفاع کند.

گفتنی است وزیر دفاع آلمان در گفت و گو با روزنامه آلمانی ” بیلد” از این از روسیه خواسته بود گزارش هایی درباره تعداد نیروهای خود و نقشه تحرکات آنها را در اختیار ناتو قرار دهد؛ همچنین خاطرنشان کرد که پیمان ناتو یک پیمان صرفا دفاعی است و حمایت استراتژیک کشورش را از ناتو مورد تأکید قرار داد. وی از راهبرد سازمان پیمان آتلانتیک شمالی در زمینه تقابل با روسیه حمایت کرد.

خانم فون‌در‌لین همچنین تأکید کرد که اگر مسکو به اصول و قواعد مرسوم بین المللی پایبند باشد و حاضر به گفتگو شود، روابط با این کشور بهبود خواهد یافت.

وزیر دفاع آلمان همچنین گفت که باید روابط با روسیه گسترش یابد. وی در عین حال تاکید کرد که مسکو باید از قوانین جهانی پیروی کند.

شایان ذکر است که “ینس استولتنبرگ”، دبیر کل ناتو نیز پیش از این از افزایش رزمایشهای ناتو در مرزهای شرقی روسیه خبر داده بود.

از سال ۲۰۱۴، ناتو شرایط نظامی را در شرق اروپا تقویت کرده و قرار است در فاصله هشتم و نهم جولای (۱۸ و نوزده تیرماه) در نشست ناتو واقع در ورشو درباره آینده چنین اقداماتی رایزنی شود.

پنجشنبه گذشته هماهنگ‌کننده امور بین‌الملل وزارت خارجه آلمان با روسیه، آسیا و کشورهای شرق آسیا اعلام کرده بود که باید از تنش‌های بیشتر میان سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) و روسیه جلوگیری شود.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد
nmd runnner nmd runnner black nmd runnner white nmd runnner grey nmd runnner gs ultra boost ultra boost black ultra boost white ultra boost grey ultra boost gs ultra boost uncaged ultra boost uncaged black ultra boost uncaged white ultra boost uncaged grey ultra boost uncaged gs yeezy boost 350 yeezy boost 350 black yeezy boost 350 white yeezy boost 350 grey yeezy boost 350 gs yeezy boost 350 v2 yeezy boost 350 v2 black yeezy boost 350 v2 white yeezy boost 350 v2 grey yeezy boost 350 v2 gs yeezy boost 750 yeezy boost 750 black yeezy boost 750 white yeezy boost 750 grey yeezy boost 750 gs