پنج شنبه ۶ آبان ۱۳۹۵

وزیر کشور: زنان با مشارکت در انتخابات مجلس و شوراها به عرصه های تصمیم گیری کشور وارد شوند

نشست هم اندیشی عبد الرضا رحمانی فضلی وزیر کشور با نخبگان، فعالان غیر دولتی و اصحاب رسانه روز شنبه در محل وزارت کشور برگزار شد.

vazir

به گزارش به دخت پیش از سخنان وزیر کشور بیش از بیست تن از نخبگان، فعالان سیاسی و نمایندگان اقلیت های دینی کشور به بیان دیدگاه ها و نظرات خود در حوزه های مختلف از جمله رضایتمندی اقلیت های مذهبی از آزادی های دینی و شرایط استفاده برابر از امکانات کشور، ایجاد خانه احزاب، افزایش نقش سازمان های مردم نهاد در اداره امور کشور، تولید ادبیات کاربردی و نظری برای مقابله با خشونت، استفاده از نخبگان در اداره امور مناطق، توجه به حوزه های اجتماعی استفاده از توان دانشگاه ها برای پیشرفت کشور و اعلام رضایت از عملکرد مجموعه وزارت کشور در توجه به احزاب و سازمان های مدنی پرداختند.

 در جلسه هم اندیشی وزیر کشور با نخبگان و فعالان و اصحاب رسانه شماری از زنان فعال سازمان های غیردولتی، اساتید دانشگاه و پژوهشگران هم حضور داشتند و به سخنرانی در حوزه های مربوط به خود پرداختند. از جمله مسائلی که توسط زنان شرکت کننده در این نشست مطرح شد، عبارت بود از: ضرورت طراحی الگویی کلی و مبتنی بر نیازهای جامعه و هم نقطه نظرهای آرمانی برای اشتغال زنان در جمهوری اسلامی، ضرورت توجه به امنیت غذایی مردم و اهمیت آن، توجه به جایگاه زنان در نظام جمهوری اسلامی خارج از تعارف به عنوان یک اولویت سیاسی اجتماعی، توجه به حوزه های اجتماعی و بحران های اجتماعی  بخصوص در مورد اقوام و مهاجرت های آنها به کلان شهرها، توجه به جایگاه سازمان های غیردولتی و همکاری بیشتر از سوی دولتی ها با آنها، توجه ویژه به موضوع کودکان خیابانی و کودکان کار که همیشه هم کودک نمی مانند، از سوی سازمان های دولتی. 

در آخرین بخش این نشست وزیر کشور دکتر رحمانی فضلی ضمن سخنانی اظهار داشت: اقتدار در حوزه سیاست داخلی موجب پیشبرد سیاست خارجی، وحدت بیش از پیش مسئولان، مشارکت گسترده مردم در عرصه های سیاسی ، اجتماعی و اقتصادی، برقراری امنیت پایدار و همگرائی و تأثیر گذاری نظام در منطقه خواهد شد .
دکتر رحمانی فضلی ضمن تأکید بر عزم دولت برای جبران سریع عقب ماندگی های تاریخی در مناطق مرزی کشور با مشارکت مردم و نخبگان بومی، نقش احزاب برای شورآفرینی در عرصه انتخابات، در مورد مسائل زنان اظهار داشت: مساله زنان، مساله تحقیر و ظلم تاریخی است که نسبت به آنها صورت گرفته است. یعنی به موضوع زنان یا توجه نشده یا توجه نمایشی و کاریکاتوری و ابزاری شده است. بخش اعظم رفع این نقیصه هم به خود بانوان بر می گردد که مطالبه ای مبتنی بر شان خود در پناه اسلام و متناسب با اعتقادات دینی داشته باشند.از جمله زنان می توانند با مشارکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی و یا شوراهای اسلامی شهر و روستا و ورود به عرصه های تصمیم گیری کشور به احقاق حقوق خود کمک کنند .

 

 

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد
nmd runnner nmd runnner black nmd runnner white nmd runnner grey nmd runnner gs ultra boost ultra boost black ultra boost white ultra boost grey ultra boost gs ultra boost uncaged ultra boost uncaged black ultra boost uncaged white ultra boost uncaged grey ultra boost uncaged gs yeezy boost 350 yeezy boost 350 black yeezy boost 350 white yeezy boost 350 grey yeezy boost 350 gs yeezy boost 350 v2 yeezy boost 350 v2 black yeezy boost 350 v2 white yeezy boost 350 v2 grey yeezy boost 350 v2 gs yeezy boost 750 yeezy boost 750 black yeezy boost 750 white yeezy boost 750 grey yeezy boost 750 gs