چهارشنبه ۵ آبان ۱۳۹۵

هیچ جوانی در این روستا ازدواج نمی‌کند

جوانان روستای «اوزوملو» در ایالت مرسین واقع در جنوب ترکیه در اعتراض به اینکه ۹ سال است قادر به ازدواج نیستند، اعتراض کردند.

به گزارش به دخت به نقل از شفقنا ،دلیل مخالفت دختران این روستا از ازدواج با جوانان به این موضوع برمی‌گردد که آنها موافق با ادامه زندگی در این روستا نیستند؛ امری که جوانان روستا را واداشته است تا با در دست داشتن پلاکاردهایی، موافقت آنها با زندگی در روستا را از آنها بخواهند.

شعارهایی که جوانان روستا در این تجمع اعتراضی سردادند، عمق مشکل آنها را نشان می‌دهد؛ این در حالی است که یکی از پلاکاردها حاوی وعده رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور این کشور مبنی بر این است که هریک از آنها در صورت ازدواج می‌توانند صاحب پنج فرزند شوند. این وعده در واکنش به درخواست زوج‌های ترکیه از اردوغان مبنی بر صدور مجوز به دنیا آوردن دست‌کم سه فرزند داده شده بود.

مصطفی باشبیلان از جوانان این روستا در این‌باره می‌گوید: در این روستا که جمعیت آن ۲۳۳ نفر است، ۲۵ جوان مجرد ۲۵ تا ۴۵ ساله وجود دارد زیرا اکثر دختران روستا مهاجرت به شهر را ترجیح می‌دهند در حالی که بسیاری از جوانان به کشاورزی مشغول هستند و از نیاکان خود زمین کشاورزی به ارث برده‌اند.

وی می‌افزاید: روستا هیچ مشکل مالی ندارد اما عدم ازدواج جوانان به مشکل بزرگی تبدیل شده است. آخرین ازدواجی که مردم روستا شاهد آن بوده‌اند، به ۹ سال پیش برمی‌گردد. در آن زمان تعداد جمعیت روستا ۴۰۰ نفر بود.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد
nmd runnner nmd runnner black nmd runnner white nmd runnner grey nmd runnner gs ultra boost ultra boost black ultra boost white ultra boost grey ultra boost gs ultra boost uncaged ultra boost uncaged black ultra boost uncaged white ultra boost uncaged grey ultra boost uncaged gs yeezy boost 350 yeezy boost 350 black yeezy boost 350 white yeezy boost 350 grey yeezy boost 350 gs yeezy boost 350 v2 yeezy boost 350 v2 black yeezy boost 350 v2 white yeezy boost 350 v2 grey yeezy boost 350 v2 gs yeezy boost 750 yeezy boost 750 black yeezy boost 750 white yeezy boost 750 grey yeezy boost 750 gs