سه شنبه ۴ آبان ۱۳۹۵

نیکول کیدمن: هالیوود زمین بازی عادلانه‌ای برای زنان نیست

نیکول کیدمن تبعیض جنسیتی در هالیوود را هدف قرار داده و می‌گوید صنعت فیلم ارایه‌کننده یک «زمین بازی عادلانه» برای زنان نیست.

نیکول کیدمن با انتقاد از رفتار هالیوود با فعالان زن عرصه سینما اعلام کرد هالیوود زمین بازی عادلانه‌ای برای زنان نسبت به مردان نیست.
 
به گزارش به دخت و به نقل از مهر، نیکول کیدمن تبعیض جنسیتی در هالیوود را هدف قرار داده و می‌گوید صنعت فیلم ارایه‌کننده یک «زمین بازی عادلانه» برای زنان نیست.
 
این بازیگر استرالیایی برنده جایزه اسکار که در مراسم اهدای جوایز لوسی در لس آنجلس سخن می‌گفت از سازمان زنان در فیلم کریستال به خاطر کارهای پیشگامانه‌اش در زمینه حمایت از بازیگران و فیلمسازان زن تجلیل کرد.
 
کیدمن که جایزه کریستال را دریافت کرد در این مراسم گفت: مشخص است که باید فرصت‌های بیشتری به وجود بیاوریم زیرا این یک زمین بازی عادلانه نیست. همه‌ ما کار می‌کنیم پس باید شرایط تغییر کند. ما باید در دست دختران کوچک هم دوربین بگذاریم و کاری کنیم داستان‌های‌شان را تعریف کنند و اعتمادشان را بالا ببریم تا بتوانند احساس قدرت بیشتری کنند.
 
ایوا دوورنی که فیلم بیوگرافیکی مارتین لوتر کینگ وی یعنی «سلما» نقدهای مثبت بسیاری را دریافت کرد نیز می‌گوید زنان با استعداد اغلب توسط صنعت فیلم نادیده گرفته می‌شوند. او که جایزه کارگردانی دوروتی آرزنر را در همین مراسم دریافت کرد گفت: هالیوود برای زنان مثل دوستی می‌ماند که فقط گاهی به شما زنگ می‌زند. هالیوود گاهی در مورد شناسایی و تایید قوه تخیل و استعداد فیلمسازان زن بد عمل می‌کند. نادیده گرفتن بازیگران زن مسن‌تر هم مشکل بزرگی است. بنابراین همه ما باید این روند را تصحیح کنیم.
 
زویی سالدانا ستاره فیلم «آواتار» نیز انزجار خود را از کنار گذاشته شدنش توسط بعضی از استودیوها بعد از حامله شدنش بیان کرد و خواستار فراهم شدن حق حمایت از فرزند برای مادران توسط استودیوها شد. او در پیش‌نمایش فیلم کمدی درام «تا ابد خرس شمال» به یو‌اس‌ای تودی گفت:باردار شدن باعث شد دست‌اندرکاران فیلم‌هایی که قرار بود در آنها کار کنم ناگهان ترسیدند. حتی بحث‌هایی درباره کنار گذاشته شدنم از یکی از پروژه‌ها را نیز شنیدم و با خودم گفتم خدای من! شوخی می‌کنید؟ یعنی اینقدر بد است که من دارم زندگی‌ام را می‌سازم؟ و این مساله دارد با برنامه کاری شما تداخل ایجاد می‌کند؟ واقعا؟
 
هلن میرن بازیگر سرشناس بریتانیایی نیز به تازگی صنعت سینما را برای برخورد جنسیتی با زنان سرزنش کرده بود. 
/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد
nmd runnner nmd runnner black nmd runnner white nmd runnner grey nmd runnner gs ultra boost ultra boost black ultra boost white ultra boost grey ultra boost gs ultra boost uncaged ultra boost uncaged black ultra boost uncaged white ultra boost uncaged grey ultra boost uncaged gs yeezy boost 350 yeezy boost 350 black yeezy boost 350 white yeezy boost 350 grey yeezy boost 350 gs yeezy boost 350 v2 yeezy boost 350 v2 black yeezy boost 350 v2 white yeezy boost 350 v2 grey yeezy boost 350 v2 gs yeezy boost 750 yeezy boost 750 black yeezy boost 750 white yeezy boost 750 grey yeezy boost 750 gs