جمعه ۷ آبان ۱۳۹۵

نظر مفتی سعودی دربارۀ رانندگی دخترانش!+عکس

عادل الکلبانی در یک گفتگوی تلویزیونی اظهارتی جنجالی دربارۀ رانندگی کردن دخترانش مطرح کرد.

به گزارش به دخت به نقل از آفتاب،شیخ عادل الکلبانی، مفتی افراط گرا و امام جماعت مسجد جامع المحیسن در شرق ریاض که با فتواهای تکفیری اش علیه شیعیان شناخته می شود، گفت هنگامی که دخترانش به امارات سفر می کنند، از آنان می خواهد که رانندگی یاد بگیرند.

روزنامۀ “المرصد” با انتشار این خبر نوشت الکلبانی در گفتگو با برنامۀ “یا هلا”، در شبکۀ “روتانا” گفته است که هدف او از این کار آنست که دخترانش برای تکیه بر خود آماده شوند و به دیگران وابسته نباشند، به ویژه اینکه آن ها در جامعه ای زندگی می کنند که زنان تا حد زیادی به مردان متکی هستند.

الکلبانی تأکید کرد که اگر قانونی برای رانندگی زنان در عربستان تصویب شود، دخترانش را از رانندگی منع نخواهد کرد!

به گزارش العالم، اظهارات کلبانی در شرایطی مطرح می شود که عربستان سعودی تنها کشور جهان است که زنان در آن حق رانندگی ندارند؛ زیرا شیوخ وهابی رانندگی زنان را حرام می دانند و حتی عالی ترین مرجع دینی عربستان فتوایی رسمی دربارۀ این ممنوعیت صادر کرده است. وهابیان می گویند «رانندگی زنان مفاسد بسیاری دارد» و«بدترین اش آنست که این کار به آن ها آزادی می دهد»!

نظر مفتی سعودی دربارۀ رانندگی دخترانش!+عکس

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد
nmd runnner nmd runnner black nmd runnner white nmd runnner grey nmd runnner gs ultra boost ultra boost black ultra boost white ultra boost grey ultra boost gs ultra boost uncaged ultra boost uncaged black ultra boost uncaged white ultra boost uncaged grey ultra boost uncaged gs yeezy boost 350 yeezy boost 350 black yeezy boost 350 white yeezy boost 350 grey yeezy boost 350 gs yeezy boost 350 v2 yeezy boost 350 v2 black yeezy boost 350 v2 white yeezy boost 350 v2 grey yeezy boost 350 v2 gs yeezy boost 750 yeezy boost 750 black yeezy boost 750 white yeezy boost 750 grey yeezy boost 750 gs