سه شنبه ۴ آبان ۱۳۹۵

می‌خواهیم الگوی زنان کشورهای اسلامی در حفظ حجاب در ورزش باشیم

معاون بانوان وزارت ورزش و جوانان گفت: ما به دنبال الگوی زن مسلمان هستیم و می‌خواهیم شرایطی را ایجاد کنیم که سایر کشورها نیز با حفظ حجاب در ورزش حضور پیدا کنند.

به گزارش به دخت به نقل از مهر، رباب شهریان در سمپوزیوم منطقه‌ای انجمن بین‌المللی تربیت‌بدنی و ورزش برای دختران و زنان گفت: دولت به دنبال رفع تبعیض و استفاده از پتانسیل ورزش زنان است و این دیدگاه در وزارت ورزش نیز وجود دارد. با توجه به گستره ورزش همگانی امیدواریم بتوانیم با تاکید بر سبک زندگی و نگاه سلامت نسلی را داشته باشیم که در نهایت منجر به ایجاد یک جامعه شاداب شود.

وی افزود: ما به دنبال الگوی زن مسلمان هستیم و می‌خواهیم شرایطی را ایجاد کنیم که سایر کشورها نیز با حفظ حجاب در ورزش حضور پیدا کنند.

معاون بانوان وزارت ورزش با اشاره به اینکه ۳۸ کرسی بین‌المللی در اختیار بانوان ایرانی است و ورزشکاران زن کشورمان توانسته‌اند تاکنون ۴ سهمیه المپیک و ۱۹ سهمیه پارالمپیک به دست آورند، ادامه داد: ما نگاه تک‌بعدی به ورزش نداریم و به دنبال اخلاق‌مداری هستیم تا از طریق آن بتوانیم ورزش بانوان را گسترس بدهیم. خوشبختانه توانسته‌ایم برای جامعه خودمان و سایر کشورها الگوسازی کنیم.

شهریان اضافه کرد: سیاست‌گذاری‌ها در ورزش کشور با حضور بانوان و آقایان صورت می‌گیرد اما در بخش اجرا بانوان مستقل از مردم هستند که این فرصتی را برای تربیت نیرو ایجاد می‌کند.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد
nmd runnner nmd runnner black nmd runnner white nmd runnner grey nmd runnner gs ultra boost ultra boost black ultra boost white ultra boost grey ultra boost gs ultra boost uncaged ultra boost uncaged black ultra boost uncaged white ultra boost uncaged grey ultra boost uncaged gs yeezy boost 350 yeezy boost 350 black yeezy boost 350 white yeezy boost 350 grey yeezy boost 350 gs yeezy boost 350 v2 yeezy boost 350 v2 black yeezy boost 350 v2 white yeezy boost 350 v2 grey yeezy boost 350 v2 gs yeezy boost 750 yeezy boost 750 black yeezy boost 750 white yeezy boost 750 grey yeezy boost 750 gs