جمعه ۷ آبان ۱۳۹۵

مورد عجیب یک دختر ایدزی

یک دختر ۱۸ ساله فرانسوی که به ویروس اچ آی […]

یک دختر ۱۸ ساله فرانسوی که به ویروس اچ آی وی مبتلا است، با وجود این که ۱۲ سال است از هیچ دارویی استفاده نکرده، در حال بهبود است.

به گزارش به دخت به نقل از سلامانه به نقل از سایت «بی بی سی»، پزشکان پرونده این مورد خاص را در نشست انجمن جهانی ایدز در ونکوور مطرح کرده‌اند و نخستین مورد در دنیا است که حال یک کودک مبتلا به اچ آی وی، در درازمدت رو به بهبودی می‌گذارد.

کارشناسان می گویند، مطالعات مفصلی نیاز است تا معلوم شود چرا بعضی از بیماران با وجود کنار گذاشتن درمان، باز هم قادر به کنترل بیماری‌شان هستند.

این دختر در سال ۱۹۹۶ به دنیا آمد و از طریق مادرش به این ویروس مبتلا شد. او ۳ ماهه بود که ۴ داروی ضد ویروس گرفت و در ۶ سالگی، خانواده‌اش تصمیم گرفتند، درمان او را متوقف کنند.

اکنون ۱۲ سال گذشته و میزان ویروس در خونش آن قدر پایین است که حتی نمی‌شود آن‌ها را اندازه گرفت؛‌ اگرچه پزشکان هشدار داده‌اند که این شرایط ممکن است تغییر کند.

دکتر آسیر سائس- سیریون از انستیتو پاستور پاریس گفت: «… این جور موارد بسیار نادر هستند. این زن زندگی عادی دارد. مورد او بی نظیر است اما نظر کسی به آن جلب نشده بود، حتی در بین دکترهای فرانسه.»

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد
nmd runnner nmd runnner black nmd runnner white nmd runnner grey nmd runnner gs ultra boost ultra boost black ultra boost white ultra boost grey ultra boost gs ultra boost uncaged ultra boost uncaged black ultra boost uncaged white ultra boost uncaged grey ultra boost uncaged gs yeezy boost 350 yeezy boost 350 black yeezy boost 350 white yeezy boost 350 grey yeezy boost 350 gs yeezy boost 350 v2 yeezy boost 350 v2 black yeezy boost 350 v2 white yeezy boost 350 v2 grey yeezy boost 350 v2 gs yeezy boost 750 yeezy boost 750 black yeezy boost 750 white yeezy boost 750 grey yeezy boost 750 gs