پنج شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۵

مهم​ترین دغدغه دختران ایرانی چیست؟

ازدواج و اشتغال مهم​ترین دغدغه دختران ماست که باید در […]

ازدواج و اشتغال مهم​ترین دغدغه دختران ماست که باید در سیاست​های کلان و همچنین در سطح استان زمینه و بستر مناسب جهت رفع این مشکلات فراهم شود.
مدیرکل امور بانوان و خانواده خوزستان گفت: ازدواج و اشتغال مهم​ترین دغدغه دختران ماست که باید در سیاست​های کلان و همچنین در سطح استان زمینه و بستر مناسب جهت رفع این مشکلات فراهم شود.

به گزارش به دخت به نقل از ایسنا، سیده فرانک موسوی اظهار کرد: ضروری است در مورد ارتقای جایگاه دختران در جامعه به طور ریشه​ای عمل کرد، زیرا اشکالاتی که اکنون در این زمینه وجود دارد، در مسائل فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و غیره ریشه دارند.

وی ادامه داد: مشکلات و معضلاتی که در رابطه با دختران وجود دارد، به این دلیل است نتوانسته‌ایم الگوهای اسلامی را در میان جامعه خوب معرفی کنیم و اکنون دچار بحران هستیم، بنابراین نخستین گام که باید در این بخش برداشته شود، برنامه​ریزی عملی، اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی برای حل مشکلات دختران در استان است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده خوزستان افزود: مشکلات اقتصادی موجب شده دختران علاقمند شوند که شاغل باشند اما از طرفی به دلیل مشکلات اشتغال در جامعه، همه دختران علاقمند نمی​توانند به خوبی شاغل شوند و از طرف دیگر نیز دختران مایلند استقلال مالی داشته باشند.

موسوی گفت: ضروری است در سیاست​های کلان و کشوری و سپس استانی، هر جا که اشتغال ایجاد می‌کنیم، نقش جنسیت زنان و دختران را هم مدنظر قرار دهیم. همچنین باید در همه کارگروه​های اشتغال به خانم‌ها توجه شود زیرا زن نیز باید سهمی در اشتغال و اداره کردن جامعه داشته باشد، ضمن این‌که باید از نظر اعتقادی، فرهنگی و اجتماعی زمینه برای ازدواج دختران فراهم شود و لازمه این روند، تغییر نگرش​ها نسبت به زندگی و دوری از تجملات در موضوع ازدواج است.

وی درباره جایگاه دختران در جامعه ادامه داد: دختران ما در عرصه​های مختلف نشان داده‌اند که توانایی و ظرفیت لازم در انجام کارها و رسیدن به جایگاه‌های بالا در جامعه را دارند. همچنان که می​بینید در کنکور بیش از ۶۰ درصد کرسی​های دانشگاه​ها به دختران اختصاص پیدا کرده است. همچنین در سطح استان نیز، جایگاه علمی و فرهنگی دختران خوزستانی رو به ارتقاست و با زمینه​هایی که برای دختران فراهم شده همچنان در حال رشد هستند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده خوزستان در خصوص نحوه برخورد با آسیب​های اجتماعی پیش روی دختران اظهار کرد: در این زمینه باید زیربنایی فکر و عمل کرد. برای این‌که جامعه به سمت سوی یک جامعه اسلامی ایرانی پیش برود و دختران ما ویژگی​های یک دختر مسلمان ایرانی را داشته باشد، باید روی چند برنامه به خوبی کار کنیم؛ یکی از اقدامات این است که سعی کنیم در گرایش​ها و اعتقادات مذهبی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی دختران آنچنان تاثیرگذار باشیم که گرایش​های آنان به سوی الگو و ویژگی​های دختران مسلمان سوق پیدا کند. دومین اقدام این است که به گونه​ای برنامه​ریزی کرده و این برنامه را عملیاتی کنیم که تفاوت​هایی در رفتار و هنجارهای فکری و فرهنگی آنها ایجاد شود؛ اگر بتوانیم این تفاوت​ها را ایجاد کنیم، قطعا در موضوع پیشگیری از آسیب​های اجتماعی در حوزه دختران به خوبی پیش خواهیم رفت.

موسوی گفت: چنانچه حفظ حرکت پدر و مادر، مسئول بودن در مقابل والدین و عفت و حیا را در رفتار دختران خود در خانواده و جامعه ببینیم، برنامه​ریزی​های خود را تاثیرگذار می​دانیم و اگر بتوانیم این رفتارها را در دختران نسل جوان​مان نهادینه و گرایش​ها و اعتقادات مذهبی آنها را تقویت کنیم، به سمت هدف مورد نظر خود در این زمینه گام برداشته​ایم.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد
nmd runnner nmd runnner black nmd runnner white nmd runnner grey nmd runnner gs ultra boost ultra boost black ultra boost white ultra boost grey ultra boost gs ultra boost uncaged ultra boost uncaged black ultra boost uncaged white ultra boost uncaged grey ultra boost uncaged gs yeezy boost 350 yeezy boost 350 black yeezy boost 350 white yeezy boost 350 grey yeezy boost 350 gs yeezy boost 350 v2 yeezy boost 350 v2 black yeezy boost 350 v2 white yeezy boost 350 v2 grey yeezy boost 350 v2 gs yeezy boost 750 yeezy boost 750 black yeezy boost 750 white yeezy boost 750 grey yeezy boost 750 gs