یکشنبه ۲ آبان ۱۳۹۵

من از آمپول می ترسم!

ترس از آمپول و پزشک و بیمارستان… یکی از شایع ترین ترس ها در نزد کودکان است . چنانچه کودک تان ترس از آمپول و پزشک و بیمارستان دارد ، از هم اکنون با استفاده از راهکارهایی مناسب به فکر باشید که هر چه زودتر این مشکل را حل کنید.

fear

فریبا علیزاده/

ترس از آمپول و پزشک و … یکی از شایع ترین ترس ها در نزد کودکان است . هنگامی که کودکی از این مسائل بترسد به راحتی درمان و مداوا را تحمل نمی کند و حاضر به انجام این موارد نمی شود و با بی قراری، گریه و زاری، داد و بیداد مانع از انجام درمان می شود .

چنانچه کودک شما ترس از آمپول و پزشک و بیمارستان دارد ، از هم اکنون اقدام نمایید و راهکارهایی را که ارائه می شود به کار ببرید تا  هر چه زودتر این مشکل را حل کنید :

 • هیچ گاه برای ساکت کردن و ترساندن کودک از آمپول و تهدید به آمپول زدن ، پزشک و غیره استفاده نکنید .
 • اگر قرار است کودک تان آمپول بزند به او بگویید به آمپول فکر نکند و با او از موضوعات و تفریحات مورد علاقه اش صحبت کنید ، مثلا می توانید او را تشویق به شمردن کتاب های روی میز پزشک نمایید و یا این که از او بخواهید برای تان شعر بخواند .
 • او را هرگز گول نزنید و هنگامی که قصد رفتن به نزد پزشک را دارید ، به او نگویید قرار است پارک یا سینما … برویم .
 • اگر قرارا ست تزریقی داشته باشد به او بگویید که شروع به شمارش کند و مثلا اگر تا ۱۰بشمارد، تمام می شود .
 • وسایل پزشکی را به او نشان دهید. اسباب بازی ها و وسایل پزشکی مخصوص بازی را تهیه و با او بازی کنید .
 • به او توضیح دهید اگر هنگام بیماری روش های درمانی را انجام ندهد ، چه عواقبی دارد .
 • فیلم ها و کارتون های آموزشی و بهداشتی را به او نشان دهید و کتاب هایی در این زمینه برایش تهیه کنید .
 • مرتب او را نزد دندانپزشک ببرید و حتی می تواند دندان های شما را در منزل معاینه کند و یا یک آیینه کوچک به او بدهید تا دندان های خود را ببیند .
 • گاهی اوقات او را بیمارستان و به بخش کودکان ببرید .
 • او را مرتب نزد دندانپزشک و پزشک ببرید. ( البته پزشک های خوش اخلاق و با حوصله )

/انتهای متن/

 

 

1 دیدگاه

 1. M می‌گه:

  دقیقا صحیح است احسنت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد
nmd runnner nmd runnner black nmd runnner white nmd runnner grey nmd runnner gs ultra boost ultra boost black ultra boost white ultra boost grey ultra boost gs ultra boost uncaged ultra boost uncaged black ultra boost uncaged white ultra boost uncaged grey ultra boost uncaged gs yeezy boost 350 yeezy boost 350 black yeezy boost 350 white yeezy boost 350 grey yeezy boost 350 gs yeezy boost 350 v2 yeezy boost 350 v2 black yeezy boost 350 v2 white yeezy boost 350 v2 grey yeezy boost 350 v2 gs yeezy boost 750 yeezy boost 750 black yeezy boost 750 white yeezy boost 750 grey yeezy boost 750 gs