یکشنبه ۲ آبان ۱۳۹۵

مشکلات زنان و دختران جهان در بحران ها را پیگیری می کنیم

نماینده صندوق جمعیت سازمان ملل متحد در جمهوری اسلامی ایران گفت: ما دنبال آن هستیم مشکلات زنان و دختران را در بحران ها پر رنگ کنیم و به همین علت این موارد را پیگیری می کنیم.

به گزارش به دخت به نقل از ایرنا، مها العدوی روز سه شنبه در نشست رونمایی از گزارش ۲۰۱۵ صندوق جمعیت جهان با موضوع سرپناهی در برابر طوفان حوادث و بلایا گفت:پیگیری و پر رنگ کردن مسائل زنان و دختران در بحران ها باعث می شود تا کمک های بشر دوستانه بیشتری درباره آنان اعمال شود.
العدوی افزود: زنان و دختران هنگام وقوع بحران ها، بیش از دیگران آسیب می بینند و در شرایط خیلی بدی قرار می گیرند بنایراین نیازمند کمک های بیشتری هستند.
العدوی افزود: من خود دیده ام که زنان و دختران در بحران ها چگونه در معرض آسیب قرار می گیرند و تحت تاثیر انواع بیماری های واگیردار و ایدز، تجاوز و بارداری های ناخواسته هستند این در حالی است که نیاز آنان ، فقط خوراک و اسکان نیست.
وی تاکید کرد: در گزارش ۲۰۱۵ صندوق جمعیت جهان که امروز رونمایی و ارایه شد به موضوع کمک به زنان ودختران در بحران با نگاهی جدید پرداخته است.
وی تاکید کرد: باید سرمایه گذاری مناسبی برای زنان دختران در کمک به آنان پس از بحران ها صورت گیرد. ما باید به زنان و دختران جهان پس از وقوع بحران توجه بیشتری داشته باشیم و بیش از همه کمک کنیم.
وی ابراز امیدواری کرد با کمک به آوارگان وآسیب دیدگان بحران ها به ویژه زنان و دختران بتوانیم این آسیب ها را کاهش دهیم و کمتر کنیم.
به گزارش ایرنا، گزارش ۲۰۱۵ وضعیت جمعیت جهان با عنوان سرپناهی در برابر طوفان ، حوادث و بلایا امروز در نشستی که به همین منظور برگزار شد در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران، رونمایی شد.
در این گزارش وضعیت آوارگان جهان در بحران ها و آسیب های ناشی از آنان مورد بررسی قرار گرفته است و آمارهایی دقیق ارایه شده است. همچنین این گزارش به وضعیت زنان و دختران پس از وقوع بحران و وضعیت پناهجویی و کمک های بشر دوستانه به آنان پرداخته است.
در حاشیه این نشست دو پنل تخصصی برای ارائه راهکارهای کاربردی برای کمک بیشتر برگزار شد.
در این نشست نماینده سازمان ملل و تعدادی از نمایندگان سازمان ملل و سفرا و نیز قائم مقام سازمان مدیریت بحران کشور حضور داشتند.

/انتهای متن/

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد
nmd runnner nmd runnner black nmd runnner white nmd runnner grey nmd runnner gs ultra boost ultra boost black ultra boost white ultra boost grey ultra boost gs ultra boost uncaged ultra boost uncaged black ultra boost uncaged white ultra boost uncaged grey ultra boost uncaged gs yeezy boost 350 yeezy boost 350 black yeezy boost 350 white yeezy boost 350 grey yeezy boost 350 gs yeezy boost 350 v2 yeezy boost 350 v2 black yeezy boost 350 v2 white yeezy boost 350 v2 grey yeezy boost 350 v2 gs yeezy boost 750 yeezy boost 750 black yeezy boost 750 white yeezy boost 750 grey yeezy boost 750 gs