جمعه ۷ آبان ۱۳۹۵

مشاوره ی مجازی/با پسر خشگینم چه کنم؟

این بار دکتر فرشته نقدی به سوال کاربر به دخت در باره ی رفتارهای خشونت آمیز پسرش پاسخ داده است.

angry_boy

باسلام وخسته نباشید خدمت شما

یک پسر۱۳ساله دارم که همه از دستش درعذاب هستند. من در هفته باید چهار روز در مدرسه باشم تا جوابگوی خرابکاری هایش باشم یا دوستانش رو می زنه یا درحال تخریب کردنه. درخانه هم با برادرکوچکترش که پنج سالشه درگیره.کلاس ورزشی هم میره تاشاید آرامتر بشه ولی هیچ تاثیری نداره. به درس ومشقشم اهمیت نمیده باید یکسره بگم بخون تا شاید با کتک یا خط و نشان درس بخونه. نمره هایش از ده دوازده بیشتر نمیشه. به حرف من هم گوش نمی کنه. بیشترمواقع ازکوره درمیرم وکتکش می زنم. می دونم این کارها جوابگو نیست ولی چاره ای ندارم. پدرشم بیشترمواقع بیرونه و هیچ دخالتی نمی کنه.

به نظرشما من باید با این بچه چه کارکنم؟ به خدا از دست کاراش خسته شدم، ناراحتی اعصاب گرفتم و هیچ کاری هم ازدستم برنمیادکه انجام بدم. لطفا راهنمایم کنیدکه باید چکارکنم تا پسرم بهتر بشه؟

پاسخ:

سلام

 آیا تا حالا با مشاور، روان شناس یا روان پزشک گفتگویی داشته اید؟

این شرایط نیاز به بررسی دارد. روابط شما با پدرش چگونه است؟ با اطرافیان اعم از خانواده و فامیل های دورتر، دوستان در مدرسه و محل چقدر می تواند رابطه برقرار کند؟ از چه سنی رفتارهای به قول شما مخربانه اش شروع شده ؟ آیا پدر با او رابطه ی دوستانه ومؤثری دارد؟

معمولا در بررسی مشکلات نوجوانان و جوانان سیستم خانواده و ارتباط والدین با هم و فرزندان مورد بررسی قرار می گیرد. بخشی از این قضیه پسرتان مربوط به سن و شرایطش است، برخی دیگر هم توسط آزمایش های جسمی و روانی تعیین می شود که مسائل این فرد چه هست. اما به هر حال او از مسئله ای در رنج است و نارضایتی و ناکامی خود را با رفتا رهای خشن یا آسیب رسان نشان می دهد. باید دید او از چه در رنج است، آیا مشکل جسمانی دارد؟

ابتدا با یک پزشک عمومی مشورت کنید و با انجام آزمایش های مختلف از نبود مشکل جسمانی مطمئن شوید. در صورت نداشتن مشکلاتی مثل تیروئید، مشکلات هورمونی و….به یک روان شناس کودک و نوجوان مراجعه نمایید.

با آرزوی دست یابی شما به راه های مؤثر برای حل مسئله.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد
nmd runnner nmd runnner black nmd runnner white nmd runnner grey nmd runnner gs ultra boost ultra boost black ultra boost white ultra boost grey ultra boost gs ultra boost uncaged ultra boost uncaged black ultra boost uncaged white ultra boost uncaged grey ultra boost uncaged gs yeezy boost 350 yeezy boost 350 black yeezy boost 350 white yeezy boost 350 grey yeezy boost 350 gs yeezy boost 350 v2 yeezy boost 350 v2 black yeezy boost 350 v2 white yeezy boost 350 v2 grey yeezy boost 350 v2 gs yeezy boost 750 yeezy boost 750 black yeezy boost 750 white yeezy boost 750 grey yeezy boost 750 gs