پنج شنبه ۶ آبان ۱۳۹۵

مسلمان شدن یک زن کامرونی در قشم

«اینام کیسو» بانوی ۲۶ ساله مسیحی اهل کشور کامرون در سفر به جزیره قشم و با جاری کردن خطبه عقدش با یک مسلمان ایرانی، به دین اسلام و مذهب تشیع مشرف شد و نام خود را به فاطمه کیسو تغییر داد.

به گزارش به دخت به نقل از ایرنا، فاطمه کیسو شامگاه چهارشنبه پس از جاری شدن خطبه عقدش، در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: ۱۵ اردیبهشت امسال با هدف تماشای ظرفیت های گردشگری قشم به این جزیره سفر کردم و با جوان ۲۸ ساله ای ایرانی آشنا و در نهایت این آشنایی منجر به ازدواجمان شد.
وی با بیان اینکه در دانشگاه های دبی تدریس می کند، افزود: سفر به جزیره زیبای قشم، آشنایی با کسی که اینک همسرم است و تشرف به دین اسلام و مذهب تشیع، برای من به یک خاطره چند وجهی تبدیل شده است.
وی ادامه داد: پیش از این مسیحی بودم و اطلاعات خوبی نسبت به یگانگی خدا داشتم و امروز با قبول دین اسلام و مذهب تشیع، حال و هوای تازه ای را به عنوان یک تازه مسلمان احساس می کنم.


کیسو در خصوص زندگی آینده اش در ایران، بیان کرد: شنبه هفته آینده راهی کامرون می شوم و پس از یک هفته برای تدریس به دبی باز می گردم و تا آماده شدن مراحل قانونی اقامت دائمی در ایران، باید این سفرها ادامه یابد.
علی خزایی همسر این زن تازه مسلمان که از جوانان خطه مازندران است، نیز به خبرنگاران گفت: ۲۹ اسفند سال ۱۳۹۴ با هدف فعالیت در حوزه ساختمانی وارد جزیره قشم شدم و در آن زمان تصور نمی کردم که در مدت کوتاهی چنین اتفاق بزرگ و مبارکی در زندگی شخصی من رقم بخورد.
وی ادامه داد: از اینکه آشنایی ام با کیسو باعث تشرف وی به دین اسلام و مذهب تشیع شد بسیار خرسندم و خوشحالی دیگر من انتخاب نام مبارک حضرت فاطمه(س) برای همسرم است.
خزایی در ارتباط با آشنا نبودن همسرش با زبان فارسی، بیان کرد: کیسو به سه زبان انگلیسی، فرانسه و اسپانیایی تسلط دارد و این نشان می دهد که توانایی یادگیری زبان فارسی را هم دارد؛ البته خود من هم در حد نیاز با زبان انگلیسی آشنا هستم.
/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد
nmd runnner nmd runnner black nmd runnner white nmd runnner grey nmd runnner gs ultra boost ultra boost black ultra boost white ultra boost grey ultra boost gs ultra boost uncaged ultra boost uncaged black ultra boost uncaged white ultra boost uncaged grey ultra boost uncaged gs yeezy boost 350 yeezy boost 350 black yeezy boost 350 white yeezy boost 350 grey yeezy boost 350 gs yeezy boost 350 v2 yeezy boost 350 v2 black yeezy boost 350 v2 white yeezy boost 350 v2 grey yeezy boost 350 v2 gs yeezy boost 750 yeezy boost 750 black yeezy boost 750 white yeezy boost 750 grey yeezy boost 750 gs