دوشنبه ۳ آبان ۱۳۹۵

مردم می خواهند خانه‌ ملت، خانه ملت بماند

مردم نمی‌خواهند که حرف شان و حقوق شان در خانه‌ای که به نام آن‌هاست در میان فریادها و جنجال‌های سیاسی و اختلاف نظرهای حزبی و گروهی گم شود.

dad

مهسا حجازی/

 

اگر نگاهی گذرا به تاریخ مجلس و انتخابات این کشور داشته باشیم، خواهیم دید که چه بسیار آدم‌هایی که با افکار، عقاید و پندارهای مختلف در ساحت سیاست این کشور آمده‌اند و رفته‌اند.

وقتی زمان انتخابات می‌شود، هر کس می‌خواهد در این میدان رقابت بیاید و یا نماینده‌ای از خود، در این عرصه داشته باشد. افراد، گروه‌ها و احزاب، با باورها، شعارها و اهداف مختلف، همه fبه این میدان می‌آیند.

هر یک از این گروه‌ها، حزب‌ها و آدم‌ها برای خودشان به دلایلی می‌آیند، حرف می زنند، وعده می‌دهند و همه را به یک انتخاب دعوت می‌کنند.

و این مردم، همین مردم سرزمین ایران، با هزار و یک اما واگر در ذهن، همیشه آمده‌اند. همیشه بوده‌اند و سوالات بی‌جواب خود را نادیده گرفته‌اند و هر بار و هر بار با دستان امیدوار خود، قهرمان شماره یک میدان بوده‌اند.

اما حال که زمان، زمانِ انتخابی دیگراست؛ فرصت و غنیمتی است تا آنها که به میدان آمده اند تا انتخاب شوند، به سوالات بی‌جواب مردم پاسخ دهند:

به‌راستی در مرام‌نامه، شیوه‌نامه، شعارها و یا دلایل بودن تان؛ جایی برای مردم وجود دارد، مبادا که مردم تنها وسایلی باشند تا شما را به اهداف و آمال و خواسته‌های تان برسانند؟

آیا در پس ذهنتان، فارغ از همه گفتن‌ها و شعارها، جایی برای گره‌های باز نشده جامعه‌مان هست؟

به‌راستی در میان بهانه‌های تان برای قدم نهادن در خانه ملت، فکری، حرفی و یا دل مشغولی برای ملت هست؟

این مردم می‌خواهند که از خانه ملت، حرف ملت بیرون بیاید، این مردم می‌خواهند خانه ملت، خانه ملت باقی بماند، خانه‌ای امن و آرام که در آن دادی ستانده شود و زخم‌های تسکین نگرفته، اندکی مرهم یابد.

این مردم می‌خواهند که حرف شان و حقوق شان در خانه‌ای که به نام آن‌هاست در میان فریادها و جنجال‌های سیاسی و اختلاف نظرهای حزبی و گروهی گم نشود.

این مردم می‌خواهند که برای رسیدن به حقوق شان به مشت‌های گره‌کرده و فریاد و قال و مقال نیازی نباشد.

این مردم می‌خواهند که همه نمایندگان از هر حزب و گروه و اندیشه‌ای که هستند در خانه ای به نام همه مردمان ایران قرار گیرند و انسانی‌ترین و مردمی‌ترین قانون ها را به تصویب برسانند.

این مردم می خواهند خانه‌ ملت ، خانه ملت بماند؛ فقط همین.

/انتهای متن/

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد
nmd runnner nmd runnner black nmd runnner white nmd runnner grey nmd runnner gs ultra boost ultra boost black ultra boost white ultra boost grey ultra boost gs ultra boost uncaged ultra boost uncaged black ultra boost uncaged white ultra boost uncaged grey ultra boost uncaged gs yeezy boost 350 yeezy boost 350 black yeezy boost 350 white yeezy boost 350 grey yeezy boost 350 gs yeezy boost 350 v2 yeezy boost 350 v2 black yeezy boost 350 v2 white yeezy boost 350 v2 grey yeezy boost 350 v2 gs yeezy boost 750 yeezy boost 750 black yeezy boost 750 white yeezy boost 750 grey yeezy boost 750 gs