سه شنبه ۴ آبان ۱۳۹۵

محفل شعر آیینه بانو در فرهنگسرای اندیشه

امسال برای بزرگداشت روز زبان و ادب فارسی فرهنگسرای اندیشه شاهد محفل شعر “آیینه بانو” بود؛ یک خیزش زنانه با حضور و شعرخوانی بانوان زن شاعر و جمعی از ادب دوستان.

shear

این روزها حضور زنان  در ادبیات و شعر و مضامین ناب ادبی ما بیشتر از پیش شده است ، اگر روزی از زنان جز رد پایی کوچک در ادب فارسی نبود این روزها زنان شاعر ما با طبع لطیف و  قلم گیرای شان برای خودشان صاحب سبکند و اندیشه و قلم .

شاید این روزها اگر گذاری در صفحات مجازی و دنیای واقعی بیاندازیم کم نباشند نشست ها و شب شعرها و محافل ادبی که زنانه هستند  و طبع موزون  شعر زنانه را به نمایش می گذارند.

behdokht1

روزهای  پایان شهریور ماه که می رسد ، همه برای بزرگداشت روزی که روز شعر و ادب فارسی است خیزی دوباره برمی دارند تا برای گرامی داشت زبانی که این روزها از گزند  در امان نبوده است کاری کرده باشند و امسال فرهنگسرای اندیشه شاهد یک خیزش زنانه برای بزرگداشت روز زبان و ادب فارسی بود؛ خیزشی که  در آن حرف از بانو بود و آیینه، محفل شعری که آیینه بانو نام داشت.

behdokht4

محفل شعر آیینه بانو که  با حضور جمعی از ادب دوستان و با شعر خوانی بانوان شاعری چون  فاطمه نانی زاد، فریبا یوسفی، فاطمه طارمی، عارفه دهقانی، مینا شیرخان و افسانه غیاثوند همزمان با روز شعر و ادب پارسی در فرهنگسرای اندیشه برگزار شد، یک نشست صمیمانه بود که در آن شاعرانه های ناب زنانه شنیده شد.

behdokht5

جمع کوچک  و صمیمی بود که در آن زنان شاعرمان این روز بزرگ را با مردان همزبان شان سهیم بودند و علاوه بر زنان شاعر ایران ، این محفل صمیمی شعر خوانی،  میزبان شاعری از خطه ی افغانستان بود، محمد کاظم کاظمی شاعر معاصر افغان میهمانی بود که به حکم همزبانی در روزی که برای همه ی فارسی زبانان روزی بزرگ و ارجمند بود، آمد و شعر خواند و سخن گفت .

behdokht6

محفل شعر آیینه بانو شاید قدمی  کوچکی بود برای بزرگداشت زبانی که مضامین نابش مرزها را در نوردیده است. چرا که برداشتن قدم های کوچک بهتر از ایستادن و تماشا کردن است تا که  ببینیم شعرمان، زبان مان و ادبیات مان در لابلای شلخته نویسی های نوین غرق می شود.

behdokht9

این نشست ها و نشست های مشابه می تواند خط مقدمی باشد برای مبارزه با  آنانی که کاخ بلند ادب فارسی را نشانه گرفته اند .

 

منبع عکسها :fhnews.ir

/انتهای متن/

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد
nmd runnner nmd runnner black nmd runnner white nmd runnner grey nmd runnner gs ultra boost ultra boost black ultra boost white ultra boost grey ultra boost gs ultra boost uncaged ultra boost uncaged black ultra boost uncaged white ultra boost uncaged grey ultra boost uncaged gs yeezy boost 350 yeezy boost 350 black yeezy boost 350 white yeezy boost 350 grey yeezy boost 350 gs yeezy boost 350 v2 yeezy boost 350 v2 black yeezy boost 350 v2 white yeezy boost 350 v2 grey yeezy boost 350 v2 gs yeezy boost 750 yeezy boost 750 black yeezy boost 750 white yeezy boost 750 grey yeezy boost 750 gs