شنبه ۱ آبان ۱۳۹۵

مبادا آزادگان در عمل فراموش شوند؟!

روز ۲۶ مرداد روز آزادگان است در تقویم اما آیا در عمل و در صحنه واقعیت هم آزادگان مورد توجه و نیازها، مشکلات و مطالبات به حق شان مورد توجه است؟

azadegan

نسیم شهسواری/

آن شب بعد از نماز، مسجد محل یک مهمان خوانده مهربان داشت، یک میهمان که شاید این روزها، خیلی از ما، مردم و مسئولان او و دوستانش را فراموش کرده باشیم . آن شب حاج حسن با همه بغض‌هایی که در گلو داشت بازهم باافتخار ،از روزهایی گفت، که رنج نبودن، موهایش را خاکستری کرده بود.

آن شب حاج حسن، با آرامش خنده‌هایش، دنیای آرام ذهنم را به هم‌ریخت و من فهمیدم که او و هم‌رزمانش، با تمام زخم‌هایی که بر قلب شان است، هنوز که هنوز است، این خاک و این مردم و این کشور را ناموس خود می‌دانند

اما ما، جامعه و مردم برای حاج حسن‌ها چه کرده‌ایم؟

آیا ما به‌گونه‌ای عمل کرده‌ایم که آثار رنج‌های روزهای سخت از خاطر آزادگان مان پاک شود؟

آیا مسئولین مرهمی از توجه را بر روی زخم‌های کهنه‌شده آن‌ها گذاشته‌اند یا زمانی که آن‌ها، خواسته ها و مطالبات شان را پیگیری کردند، آنقدر در پیچ و خم های اداری معطل شان نمودند تا خودشان خسته شوند و عملا دیگرحقی را طلب نکنند!

آیا مسئولین پای درد دل آن‌ها نشستند یا بارها و بارها با عملا با بی‌توجهی ها و سنگ اندازی ها آنها را از اصل مطالبتات شان منصرف ساختند!

آیا مسئولین گذر روزهای زندگی را بر آن‌ها آسان کردند یا به دلایل واهی مثل نقص در پرونده و …حقوق و مزایای آنان را قطع کرده اند!

روی سخن با بنیاد شهید و همه مسئولانی است که به شکل مستقیم و غیر مستقیم با امور آزادگان سروکار دارند؛ مسئولانیکه می‌دانند و می‌بینند که آزاده‌ به دنبال مراحل درمانی دردهای ناشی از اسارت در بیمارستان‌ها سرگردان است و چاره‌ای نمی‌اندیشند؛ مسئولین نظام پزشکی، دولت، مجلس و جامعه پزشکی بنیاد شهید که می‌دانند امروز بعد از ۲۲ سال حتی یک‌بار هم آزادگان، پایش سلامتی نشده‌اند و ما امروز به لحاظ درمانی، پزشکی و شیوع بیماری‌ها در میان آزادگان با وضعیت مناسبی روبرو نیستیم و آنها البته دم نمی‌زنند.

مبادا آزادگان و پاسخگویی مناسب به مطالبات و نیازهای شان در پیچ‌وخم کوچه‌های سیاست فراموش شود!

مبادا وقتی نوبت آزاده ها و نیز جانبازان می رسد، مسئولین تنها کاری که می کنند حرف و صحبت باشد !

خلاصه مبادا نام آزادگان از ادبیات مسئولان ما کلا حذف شود!

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد
nmd runnner nmd runnner black nmd runnner white nmd runnner grey nmd runnner gs ultra boost ultra boost black ultra boost white ultra boost grey ultra boost gs ultra boost uncaged ultra boost uncaged black ultra boost uncaged white ultra boost uncaged grey ultra boost uncaged gs yeezy boost 350 yeezy boost 350 black yeezy boost 350 white yeezy boost 350 grey yeezy boost 350 gs yeezy boost 350 v2 yeezy boost 350 v2 black yeezy boost 350 v2 white yeezy boost 350 v2 grey yeezy boost 350 v2 gs yeezy boost 750 yeezy boost 750 black yeezy boost 750 white yeezy boost 750 grey yeezy boost 750 gs